FacebookYoutubeInstagram

O vítězství rozhodla poslední zatáčka, kaňkou zranění Bartze

Březolupy Motorsport 9. 7. 2014
O vítězství rozhodla poslední zatáčka, kaňkou zranění Bartze
Foto: sal

Plochodrážní jezdci AK Březolupy o „pneumatiku“ vyhráli premiéru české první ligy na území Německa. Trojlístek Ronny Weise, Martin Málek, Martin Gavenda porazil v Míšni o jeden jediný bod Slaný a bodově se dotáhl na průběžně vedoucí Mšeno, které mělo volný los.

Svěřenci Jaroslava Gavendy přitom hned v první jízdě přišli o Mathiase Bartze, který ze třetího místa vletěl do před sebou jedoucího Nováka. „Patnáctiletý pardubický jezdec vstal bez větších obtíží, ale Mathias skončil se zlomenou klíční kostí v nemocnici,“ informoval Josef Mizera, jednatel březolupského klubu, který tak celý závod ve starobylém saském městě na Labi odjel ve třech.

I tak ale Březolupští váleli, jak na běžícím páse sbírali body a vytvořili si až osmibodový náskok. Jenže pak si vzal slovo Eduard Krčmář, jehož zásluhou se náskok před závěrečnou finálovou jízdou smrskl na tři body. „Matematika byla jasná, potřebovali jsme bod k potvrzení vítězství. Kouč nasadil domácího Weise, který v předchozích čtyřech rozjížďkách ztratil jediný bod,“ líčil závěrečné drama Mizera. Jenže Weise finiš nezvládl, dojel poslední bez bodu. Vítězství tak Březolupským přivál pardubický Suchánek, který v poslední zatáčce předjel Krčmáře... „Kdyby vyhrál, při rovnosti bodů by rozhodovalo lepší umístění ve finálové jízdě,“ vysvětlil jednatel klubu ze Slovácka. Třetí dojela Zlatá přilba Pardubice a poslední Markéta Praha.

Zrcadlo výsledků, 6. kolo: 1. Březolupy 29 (Weise 11, Málek 9, Gavenda 9), 2. Slaný 28, 3. ZP Pardubice 26, 4. Markéta Praha 20.

1. Mšeno    2    1    0    1    111    12

2. Březolupy    2    0    2    0    100    12

3. Pardubice    0    1    2    2    115    9

4. Markéta Praha    1    1    0    2    107    9

5. Slaný    0    2    1    0    80    8

Autor: PETR ČECH

Vaše názory

Risk se vyplatil, skončil třetí

Staré Město

Risk se vyplatil, skončil třetí

Jedenáctiletý motokárový závodník František Blažíček ze Starého Města se blýskl třetím místem na závodech Národního poháru při...

5. 7. 2014
Málek se cítil jako sám voják v poli

Březolupy

Málek se cítil jako sám voják v poli

Plochodrážní jezdci AK Březolupy na domácí vítězné vystoupení nenavázali. V pátém kole první ligy na pražské Markétě...

2. 7. 2014
Drama rozhodl Málek

Březolupy

Drama rozhodl Málek

Bitvu jako řemen se šťastným koncem pro domácí nabídl čtvrtý podnik první ligy plošinářů v Březolupech. Svěřenci...

25. 6. 2014
Málek a spol. jedou doma. Vyhrají?

Březolupy

Málek a spol. jedou doma. Vyhrají?

Prvoligoví plochodrážní jezdci AK Březolupy v sobotu na domácím oválu zaútočí na první vítězství sezony. Trenér Jaroslav...

20. 6. 2014
TOPlist