FacebookYoutubeInstagram

Najděte si i vy svou spřízněnou duši

Slovácko Čtení 8. 2. 2018
Najděte si i vy svou spřízněnou duši
Foto: ilustrační foto

Blíží se den svatého Valentýna, oslava lásky, svátek všech zamilovaných. Pokud jste sami a chcete to napravit, tak v tom případě se soustřeďte na těchto pár tipů, které vám pomohou najít si toho pravého.

Pravdou je, že na vztah či na hledání nového vztahu neexistují žádná pravidla, příručky ani vzorce nebo šablony, není ani žádný manuál co dělat. Když se však budete řídit těmito radami, není sice zaručený 100% úspěch, ale může vás to do vztahu nakopnout. V první řadě je důležité vyrovnat se s minulostí, naučit se žít v harmonii a v klidu. Hlavně je nezbytné být spokojený sám se sebou a brát sebe takového, jaký jsem. Vstupovat do nového vztahu nabroušený, nespokojený, jenom s tím, že nechci být sám, nedělá vůbec dobrotu, spíš naopak. Sebeobviňování typu: jsem moc tlustá/ý a podobně, není na místě, zbytečně vám to snižuje sebevědomí. Spíš se snažte, i když je to samozřejmě někdy hodně těžké, udělat ze svých nedokonalostí naopak přednosti.

Objevujte nová místa

Zkuste se však otevřít novým možnostem, doma z gauče nikoho nového nepoznáte. Je tedy podstatné objevovat nová místa, více cestovat, najít si nové koníčky, poznávat a seznamovat se s novými lidmi a hledat si nové kamarády. Avšak ani v tomto případě nebuďte příliš hrr a urputní. Netlačte příliš sami na sebe a dopřejte si čas, v klidu si všechno promýšlejte. Nemusíte si všechnu energii a čas plýtvat právě hledáním partnera svých snů, cvičte, věnujte se svým koníčkům a zálibám.

Jak být ženou snů?

Stejně jako u žen, ani mužů nenajdeme žádný vzor, jaká má žena být, jak se má chovat, oblékat nebo jak má vypadat. Každý má jiný vkus a každému se líbí něco jiného. Zatímco jednomu se líbí štíhlé křivky, druhý dává přednost boubelkám. V tomto ohledu asi neexistují žádné rady, nejlepší je zůstat sama sebou a nepřetvařovat se, protože naše pravá povaha stejně po čase, ať už při první hádce nebo ve společném bydlení, vyplyne na povrch. V tomto případě bychom si neměly na nic hrát. Také bychom neměly zapomínat, že láska prochází žaludkem a že většina mužů si potrpí na dobré jídlo a chce mít doma dobrou kuchařku. Takovou, co možná  nezvládne dokonalou svíčkovou, ale umí třeba připravovat nové zajímavé snoubení chutí.

Jací muži se naopak líbí ženám?

I tady platí, že není obecné pravidlo pro každého. Je důležité mít na paměti, že žena je odrazem svého muže. Znamená to tedy, že to, jak se muž ke svému protějšku chová, se mu brzy vrátí, mnohdy dvakrát. Když ji tedy bude zahrnovat láskou, bude mu to oplácet. Když se k ní však nebude vřele chovat a nebude si jí všímat tak, jak by měl, žena po čase začne chřadnout a uvadat. Ženy mají rády muže, kteří se o ně zajímají a dávají jim pocit bezpečí a porozumění, jsou jim oporou a podporují je v každé situaci. Zároveň nezapomínají na jejich křehkost. Prožijte tedy krásného Valentýna s tím, koho milujete!

Více než polovina nezadaných žen je bez muže šťastnější.

Číslo týdne

75

V procentech, tolik žen nehledá nový vztah.

Váš příběh

Lásku bychom měli vnímat nejenom slovy, ale i činy

Já jsem si moc vztahy neprošla, teď už mám však rodinu, manžela a dítě, ale je pravda, že každý den ve vztahu se něčemu novému i po letech učím a každý den jsem moudřejší a prozřetelnější, ale jsem za to ráda. Člověk by se měl stále zlepšovat a něčemu učit. Avšak podle mého názoru je nejdůležitější ve vztahu to, abychom lásku nevnímali jenom slovy, ale hlavně činy. Když neslyšíme od druhého slova jako "Miluji tě", tak to neznamená, že nás nemá rád. Může nám to říkat jinými slovy a frázemi a hlavně nám to dává najevo nějak jinak, má o nás strach, stará se o nás,  podporuje nás, respektuje nás, vyjádří nám lásku například dárkem, společnými zážitky. Dozvíme se to také ze společných problémů a starostí, které se ve vztazích musí často řešit. Měli bychom tedy lásku vnímat, i když tyto slova neslyšíme stále dokola, také bychom si měli všímat detailů kolem sebe.

Mariana 33

Láska je vyjádřena všude kolem nás, nachází se ve filmech, zamilovaných písničkách, obrazech nebo kultuře.

Láska

•    ve filmech - například film Láska a jiné závislosti už jen z názvu napovídá, co to láska je a o čem je vztah

•    v citátech - existuje mnoho citátů, které vedou k zamyšlení. Tento pronesl francouzský spisovatel Voltaire: „Láska je ze všech vášní nejsilnější, neboť útočí současně na hlavu, srdce i tělo.“

•    v hudbě - hudba v nás evokuje mnoho pocitů a emocí, tedy i lásku. V každém playlistu by se měly nacházet i zamilované písničky.

Autor: nik

Vaše názory

Jak pečovat o domácnost s chlupatými mazlíčky?

Slovácko

Jak pečovat o domácnost s chlupatými mazlíčky?

Žít v jedné domácnosti se svými chlupatými přáteli je sice skvělé, ale přináší to mnohá úskalí, a...

2. 2. 2018
O chlupaté mazlíčky musíte pečovat!

Slovácko

O chlupaté mazlíčky musíte pečovat!

Soužití s domácími mazlíčky přináší pro chovatele mnohá úskalí a práci navíc. Stojí to však za to....

31. 1. 2018
Žití s domácím mazlíčkem

Slovácko

Žití s domácím mazlíčkem

Psi, kočky, králíčci, křečci, morčata, rybičky, papoušci či želvy. Podle průzkumu má domácí zvířecí kamarády nadpoloviční většina...

29. 1. 2018
Tiramisu

Slovácko

Tiramisu

Suroviny: • 4 vejce • 150 g moučkového cukru • 400 g mascarpone • 200 g dlouhých...

28. 1. 2018
TOPlist