FacebookYoutubeInstagram

Krátce z kultury

Slovácko Kultura 27. 2. 2017
Inzerce

Vernisáž k 40. výročí KSK Vlčnov

Zahájení výstavy k 40. výročí Klubu sportu a kultury Vlčnov v Galerii na Měšťance se uskuteční 5. března. „Připomene činnost, proměnu a stěžejní akce a programy této pro Vlčnov, jeho společenský, kulturní, sportovní život i pro vlčnovskou jízdu králů důležité organizace,“ říká Olga Floriánová z KSK Vlčnov. V úvodním slově zavzpomínají a připomenou aktivity a vývoj Klubu její ředitelé - Josef Zemek, Antonín Pavelčík, Zdenka Brandysová a Olga Floriánová, i starostové obce Jiří Matušík a Jan Pijáček, nyní radní Zlínského kraje. V doprovodném programu se představí cimbálová muzika Čardáš, Vlčnovské búdové umělkyně a Mužský sbor Vlčnov.

Janáčkovo kvarteto s Jířím Pospíchalem

Na pozvání Umíme Hrát přijíždí 9. března do Galerie Slováckého muzea Uherského Hradiště Janáčkovo kvarteto, jeden z nejlepších komorních souborů, jaké můžeme v dnešní době slyšet. V programu zazní i 2. smyčcový kvartet Leoše Janáčka Listy důvěrné a Rondo A dur Franze Schuberta pro housle a smyčce v podání Jiřího Pospíchala.

Cvičte na podporu nemocným s rouztroušenou sklerózou

Do MaRS - maratonu cvičení jako vyjádření podpory nemocným s roztroušenou sklerózou - se můžete zapojit v sobotu 4. března od 15.00 do 16.00 v kulturním zařízení Pálenice v Kunovicích. Toto cvičení však není určeno pouze pro nemocné touto chorobou, ale jsou srdečně zváni všichni ti, kteří si mají chuť zacvičit a chtěli by tyto lidi uvedenou cestou podpořit.

Macebra Riot party

V pátek 3. března v klubu Mír odstartuje další díl Macebra Riot party s Dirty Electro, Bass House, Jungle Terror, Trap, Hard House. Nově se za mixem představí mladá Macebra krev DJ a producent Headlok. Připravený bude opět pořádný zvuk, světla, stroboskop, video projekce, konfety, Macebra vlajky a váš rave na parketu s DJs: Elacro, Hawke & Dirtypaw, Federin, Headlok.

Listování: Mít a nemít

Ve veselském Cafe v kině se v neděli 5. března v 18.00 můžete zaposlouchat do vyprávění Ernesta Hemingwaye, který svým strhujícím vyprávěním konfrontuje dva světy - svět těch, co mají, a svět těch, co nemají. Román Mít a nemít vznikl v třicátých letech v době hospodářské krize, která dotvářela autorův pohled na společenské problémy. Hemingwayovy sympatie jsou na straně chudých a jejich bojů, kdežto prázdná společnost boháčů vyvolává jeho odpor. I když je příběh Harryho Morgana příběhem životního ztroskotance, je to zároveň příběh člověka, který se rve se životem. Jeho boj je osamocený, a proto beznadějný. Ale v čtenáři zanechává pocit mužné síly a nezdolné odvahy k překonávání životních překážek.

Na kus řeči s konzervátory

Restaurátoři a konzervátoři Slováckého muzea vás provedou aktuální výstavou Konzervátoři aneb Skrytá tvář muzea. Seznámí vás s postupy konzervace a restaurování nábytku, textilu, obrazů a plastik. Hlavní budova, Smetanovy sady 179, Uherské Hradiště, sobota 11. března ve 14.00 hodin. Vstupné dle platného ceníku.

Autor: IVA

Vaše názory

Pravda o Boticcelliho Infernu

Uherské Hradiště

Pravda o Boticcelliho Infernu

Chtěli byste znát skutečnou pravdu o příběhu obrazu Inferno, tedy mapy Dantova pekla? Samotné peklo, neboli vizi...

26. 2. 2017
Slovácké divadlo a jeho komedie 1+2=6

Uherské Hradiště

Slovácké divadlo a jeho komedie 1+2=6

Uherskohradišťské Slovácké divadlo navštěvuje stále více a více spokojených diváků. Co je na slovácké scéně tak lákavé?...

25. 2. 2017
Brzy vyjde Měsíc nad řekou

Uherské Hradiště

Brzy vyjde Měsíc nad řekou

Už jen poslední dva týdny mají herci v čele s režisérkou Annou Petrželkovou na přípravu jednoho z...

24. 2. 2017
Citron a Axxis v Březolupech!

Březolupy

Citron a Axxis v Březolupech!

Axxis v Březolupech, tak o tom se mnohým ani nesnilo! Pravda je však taková, že 29. dubna...

24. 2. 2017
TOPlist