FacebookYoutubeInstagram

Hvězda bude patřit především dětem

Uherské Hradiště Kultura 25. 11. 2019
Hvězda bude patřit především dětem

Pondělní premiéra pokračování Ledového království malé kluky i slečny nadchne.

Foto: MKUH
Inzerce

Malé oči aneb zábava i tvoření pro na dětském filmovém festivalu

Malé i velké děti, pojďte s námi na pořádný filmový výlet!
Šestý ročník dětského filmového festivalu Malé oči v Městských kinech přinese spoustu zajímavých pohádek, filmů, výstav i workshopů zaměřených na zvuk a filmovou hudbu.
Od středy 27. listopadu do neděle 1. prosince kino Hvězda nabídne pestrou nabídku filmů pro děti - Ovečka Shaun ve filmu: Farmageddon, Addamsova rodina, Zloba: Královna všeho zlého, Ledové království II i duo filmů pro náctileté První akční hrdina + První akční dokument s Jiřím Mádlem, Kryštofem Hádkem a Lenkou Haluzovou. Kromě filmů si můžete pohrát na výstavě „Miniretrohrátky“, těšit se na živého klavíristu - projekci němého filmu Kid s živým klavírním doprovodem klavíristy, skladatele a improvizátora Vojtěcha Procházky, prohlídku zákulisí kina "Kino všemi smysly" a Zvukovou a ruchařskou dílnu pro děti.

Mezi speciální projekce patří nové pásmo od Anifilmu Zubatá nekouše! (29. 11. v 16.00) aneb šestkrát o smrti vážně i nevážně v režii českých a slovenských animátorů. Pásmem Hurá na pohádky (30. 11. v 13.30) děti provedou dva zábavní a věčně hladoví nejlepší medvědí kamarádi Nedvěd a Miška z připravovaného filmu a večerníčkového seriálu Mlsné medvědí příběhy. U příležitosti 130 let od narození geniálního komika Charlieho Chaplina Malé oči nabídnou i program nazvaný Biofonie s Kidem a Chaplinem (30. 11. v 15.00) - projekci němého filmu Kid s živým klavírním doprovodem klavíristy, skladatele a improvizátora Vojtěcha Procházky. Prague Shorts dětem (1. 12. v 14.30) obsahuje výběr krátkých filmů pro diváky ve věku od čtyř do osmi let. Dětský dramaturgický tým letos opět vybral osm filmů nejen z Čech, ale například i z Austrálie, Ruska či Norska. Na pořádnou jízdu plnou skoků pozve nejmenší diváky také další pásmo od Anifilmu nazvané Ke startu připravit! (1. 12. v 15.45).

Foyer kina zaplní hrací výstava „Miniretrohrátky“ (25. 11 - 1. 12.), na které budou vystaveny ukázky her a hraček ze 70. a 80. let minulého století. K vidění budou například původní nafukovací hračky z Fatry, legendární Igráčci, plechový traktůrek na klíček, stavebnice, společenské hry a další zajímavé exponáty, které si budou jistě rodiče dnešních dětí pamatovat z dětství. Součástí expozice bude také herna, kde si budou moci návštěvníci pohrát s některými retro stavebnicemi a hračkami.

Pro malé bystré oči a šikovné ruce bude připravena Zvuková a ruchařská dílna pro děti (30. 11. v 16.00), na které si děti pod dohledem odborného lektora zkusí ozvučit část Chaplinova filmu. Pokud navštíví předchozí program Biofonie s Kidem a Chaplinem, mají na tuto dílnu vstup zdarma. Pro zvídavé malé oči Městská kina připravila interaktivní prohlídku zákulisí kina „Kino všemi smysly“ (1. 12. v 13.45 a 14.45). Kreativním dětem bude určeno také zábavné výtvarné odpoledne s Malováskem (1. 12. v 14.30). Děti si ve v něm mohou vyzdobit svá trička, kalhoty, sukýnky nebo tašky spoustou různých malých i velkých očí pomocí připravených originálních razítek.   

Autor: IVA

Vaše názory

Půjde za kmotra šlejfíř nebo dráteník? Víte vůbec, čím se živili?

Uherské Hradiště

Půjde za kmotra šlejfíř nebo dráteník? Víte vůbec, čím se živili?

Ve čtvrtek 28. listopadu bude v 18.15 v čítárně Knihovny Bedřicha Beneše Buchlovana poprvé představena nová kniha...

25. 11. 2019
Holomňa slaví desáté narozeniny

Pašovice

Holomňa slaví desáté narozeniny

Kulturní život a udržování tradic v Prakšicích a Pašovicích jsou už deset let spojeny s folklorním souborem...

22. 11. 2019
Traktor rozehraje svou Šachoffnici

Hluk

Traktor rozehraje svou Šachoffnici

Hardrockový Traktor se vrací s albem Šachoffnice, se kterým na jaro vyprodal sály. Kapela kuje železo, dokud...

22. 11. 2019
Manévry v divadle - chystá se 500. repríza Rychlých šípů

Uherské Hradiště

Manévry v divadle - chystá se 500. repríza Rychlých šípů

Schůzky, porady nad programem, seznam hostů, raut pro diváky - i tak to vypadá v těchto dnech...

22. 11. 2019

Související

Uherské Hradiště

Po romantickém filmu vás čeká večeře

Chcete si dát rande v kině u romantického filmu? Pak máte naději na skvělou večeři! Na svátek...

Uherské Hradiště

Romantická Giselle z Bolšoj baletu vás uvede do nového roku

Romantický balet o prosté dívce Giselle, která se po smrti promění ve vílu, vám v letošním roce...

Uherské Hradiště

Addamsovi z Buchlova skončili ve Hvězdě

Městská kina v tomto školním roce uspořádala již 11. kolo dětské kreativní soutěže PeckaFilm. Soutěže, která je...

Uherské Hradiště

Šupka vyhrál s kolekcí Kde domov můj

Již po čtrnácté patří vestibul kina Hvězda výstavě neformálního slováckého pressphota nazvané Ohlédnutí. Ta se pravidelně ohlíží...

TOPlist