FacebookYoutubeInstagram

Recitál Jana Kryla k roku 68

Uherský Brod Kultura 21. 8. 2008
Recitál Jana Kryla k roku 68
Inzerce

Letošní vzpomínku na dobu nedávno minulou, která se zapsala černým písmem do vzpomínek občanů České republiky, si připomenou i v Uherském Brodě. Dům kultury si v rámci událostí, které se váží na vzpomínky roku 1968, si připravil večer s výrazným písničkářem Janem Krylem. Chtějí tak občanům připomenout toto datum v české historii. Jan Kryl je bratr známého Karla Kryla, který se svou činností a projevem proti komunistickému zřízení vryl do paměti nejedné generaci.

„Je to pro nás připomínka 40. výročí okupace sovětskými vojsky. Jana Kryla se nám podařilo zajistit jako symbol a připomenutí odporu k okupaci České republiky,“ komentuje připravovaný večer ředitel Domu kultury Jaroslav Mikulík. Myšlenka pozvat Jana Kryla vznikl na základě již jeho dřívějšího vystoupení před čtyřmi lety na výchovném koncertě spolu s Pepou Nosem. „Za zkoušku nic, a tak jsem mu zavolal, jestli má dvacátého prvního čas. Ochotně přislíbil, že rád zavítá a přijal naše pozvání do Uherského Brodu,“ dodává Mikulík.

Koncertní recitál začíná v zahradě Panského domu ve čtvrtek 21. srpna ve 20.00. Po něm bude následovat promítání snímku Žert v letním kině. Tento film režiséra Jaromila Jireše z roku 1968 podle románu Milana Kundery je soustředěn na důležité poznání - totiž že nová křivda neodstraní, ani nezahluší křivdu starou. Za to byl v roce 1971 zavřen režimem do trezoru. Na filmové plátno se vrátil až v roce 1990. Snímek byl natáčen v okolí Uherského Hradiště a hlavní roli v něm sehrál rodák z Vracova u Kyjova Josef Somr. V případě nepříznivého počasí se vše přesune do prostor uherskobrodského kina Máj.

Autor: kul

Vaše názory

Metalový festival Rohatorium

Ořechov

Metalový festival Rohatorium

Už tuto sobotu 23. srpna se bude konat metalová přehlídka Zubrfest Rohatorium. Na hřišti v Ořechově u...

21. 8. 2008
Tři sestry se Závišem

Buchlovice

Tři sestry se Závišem

Zámecký amfiteátr ožije v pátek 22. srpna ve 20.00 starými i zbrusu novými peckami Záviše (který přijede...

21. 8. 2008
Dvojnásobné křtiny

Uherský Brod

Dvojnásobné křtiny

Na brodských Pivovarských slavnostech se o tomto víkendu v areálu Pivovaru Janáček představí řada přizvaných kapel. Této...

21. 8. 2008
Medový archeoskanzen

Modrá

Medový archeoskanzen

Pro návštěvníky archeoskanzenu na Modré a milovníky sladkého medu a hřejivé medoviny je připraven na tuto sobotu...

13. 8. 2008
TOPlist