FacebookYoutubeInstagram

Jarošovské Louky si mohou vydechnout. Město sáhne kvůli škole do rezerv!

Uherské Hradiště Zprávy 10. 7. 2019
Jarošovské Louky si mohou vydechnout. Město sáhne kvůli škole do rezerv!

V ZŠ UNESCO se zase pracuje, a znovu za velké peníze.

Foto: ilustr., sal
Inzerce

Letní opravy Základní školy UNESCO v Uherském Hradišti se prodraží o tři miliony! I když hrozilo, že navýšení rozpočtu odnese rovněž jarošovské sídliště Louky, radnice nakonec změnila plány a sáhne jen do finančních rezerv.

Účet rekonstrukce zvedla nutnost výměny všech dveří, které neodpovídaly protipožárním předpisům. A vedení města navrhlo, že milion získá zrušením plánované projektové dokumentace na regeneraci sídliště Louky v Jarošově a o dva miliony sníží rezervy. „Chápu, že rozpočet se zvedl z objektivních příčin a je správné, že škola získá maximální protipožární opatření, ale nesouhlasím, aby to odnesli obyvatelé Jarošova. Vždyť situace nejen s parkováním je na sídlišti Louky už dlouhé roky doslova kritická,“ prohlásil Michal Dvouletý, lídr opoziční Naplno pro Hradiště, který na finančním výboru navrhl, aby se zvýšené výdaje pokryly výhradně z finančních rezerv města. Jenže neuspěl. Ruku zvedli pouze dva z deseti přítomných členů, tři byli proti, pět se zdrželo (ve finančním výboru má většinu 7:6 koalice - pozn. autora).

Avšak o pět dní později na zastupitelstvu už z návrhu usnesení vypadla pasáž o zrušení projektu pro sídliště Louky a zastupitelé hlasovali jen o snížení rezervy o tři miliony korun. „V rozpočtu nedochází k žádné změně ohledně projektové dokumentace na revitalizaci sídliště Louky. Opozice si náš návrh na rozpočtové opatření jen přečetla a vzápětí byl třiadvaceti hlasy schválen,“ odmítá zásluhy zastupitelů z „druhé strany barikády“ Stanislav Blaha, starosta Uherského Hradiště.

Město podle něj zareagovalo na připomínky hasičů. „Projektovou dokumentaci máme z roku 2016, kdy stávající zařízení procházelo všemi kontrolami bez závad. Objevily se až v minulém roce, proto jsme odmítli jen prostou výměnu požárně bezpečnostních zařízení, ale upravili jsme celý objekt tak, aby odpovídal dnešním standardům a normám,“ dodal Blaha.

Protipožární opatření v nejstarší a největší škole ve městě přijdou na bezmála 9,7 milionu korun. Dohromady radnice na její obnovu letos uvolní 27 milionů.

Autor: ceh

Vaše názory

Starosta zatím léky obyvatelům nevozí...

Březolupy

Starosta zatím léky obyvatelům nevozí...

Už třetí měsíc jsou v Březolupech bez lékárny. I když se obec snaží o její znovuotevření, naráží...

10. 7. 2019
Zastupitel se hlásil zpět do služby. Komise doplněná o sekretářku ho nedoporučila

Uherský Brod

Zastupitel se hlásil zpět do služby. Komise doplněná o sekretářku ho nedoporučila

Aleš Řezníček, brodský zastupitel za opoziční sociální demokracii, má za sebou další nepříjemnou zkušenost se státní samosprávou....

9. 7. 2019
Slovácký gang se činil, pervitin prodával i v Praze.

Slovácko

Slovácký gang se činil, pervitin prodával i v Praze.

Spadla klec! Kriminalisté chytili „za límec“ pětičlennou partičku výrobců pervitinu, kteří jej prodávali závislým nejen v regionu,...

9. 7. 2019
Obec oslaví 800 let knihou, zatím sbírá fotky

Vážany

Obec oslaví 800 let knihou, zatím sbírá fotky

Vážany už podnikají první kroky k oslavě 800 let založení obce. I když si významné výročí připomenou...

9. 7. 2019
TOPlist