FacebookYoutubeInstagram

Skvělý Málek, Mikela svázala nervozita

Březolupy Motorsport 16. 6. 2016
Skvělý Málek, Mikela svázala nervozita
Foto: sal

Třicetiletý plošinář Martin Málek (na snímku) si podmanil sobotní třetí závod Přeboru ČR jednotlivců v Březolupech. Domácí borec, který však nastoupil v plzeňské vestě, dosáhl patnáctibodového maxima a v průběžném pořadí figuruje na 5. pozici. Martin Gavenda dojel pátý, Patrik Mikel osmý.

„S Plzeňáky jezdíme společně extraligu. Jelikož měli jen dva jezdce, Martinovi nabídli, ať jede za ně, že mu to zaplatí. Jinak ale zůstává naším jezdcem, žádná přestupová bomba nevybuchla,“ vysvětlil situaci kolem Málka Josef Mizera, předseda pořádajícího Autoklubu Březolupy.

V Březolupech se představilo jedenadvacet závodníků od čtrnáctiletých pražských juniorů v sedle dvěstěpadesátek až po zkušené matadory.

Za vítězstvím od prvních jízd zamířil Málek, který už po třech sériích zůstal osamocený na hrotu průběžné klasifikace. I přesto ale neměl až do předposlední rozjížďky s číslem 23 triumf jistý. „Matematiky byla jasná, potřeboval vyhrát,“ potvrdil Mizera. Hned po startu se navíc před Málka dostal Holanďan Prijs a Petrák, jenže v první zatáčce se všichni poroučeli k zemi. „Hromadný pád se naštěstí obešel bez zranění, jen se rozhazovalo rukama. Jelikož šlo o první výjezd, kde to bývá vždycky husté, rozhodčí má právo nikoho nevyloučit. A tak se rozjížďka opakovala s celou čtveřicí,“ uvedl Mizera. A repete už jasně ovládl Málek, který jízdu dokončil vítězným wheelie (po zadním kole - pozn. autora).

Březolupské barvy tak hájili Martin Gavenda a sedmnáctiletý Patrik Mikel. I když dojeli na pátém, respektive osmém místě, spokojeni nebyli. „Martin se po zranění stále trápí, nemůže se nakopnout. A Patrik? Určitě měl na lepší umístění, ale doplatil na přemotivovanost, nezvládl emoce. Ve třetí jízdě navíc spadl z prvního místa, což ho stálo cenné tři body. Ale hlavně, že je v pořádku,“ komentoval vystoupení domácích Mizera.

Zrcadlo výsledků, 1. Martin Málek 15, 2. Smetana 14, 3. Michal Škurla 13 (oba Markéta Praha),… 5. Martin Gavenda 12,… 8. Patrik Mikel 8 (oba Březolupy). 

Autor: ceh

Vaše názory

Málek a spol. o cenné body

Březolupy

Málek a spol. o cenné body

Plochodrážní ovál v Březolupech znovu rozburácí motory. V sobotu se jede o body do Přeboru ČR jednotlivců...

10. 6. 2016
Zlatý věnec pro Verbíka s Konvalinkovou a Matuše

Staré Město

Zlatý věnec pro Verbíka s Konvalinkovou a Matuše

Triumfem v jízdě pravidelnosti sajdkár skončil 14. ročník Slováckého okruhu O Cenu Bohumila Kováře pro domácí posádku...

12. 5. 2016
Holásek vyměnil rychlost za pravidelnost

Uherské Hradiště

Holásek vyměnil rychlost za pravidelnost

Jméno Václav Holásek se startovním číslem 48 v letošní startovní listině 14. ročníku Slováckého okruhu budete hledat...

7. 5. 2016
Burácející motory po roce opět ovládnou Staré Město

Staré Město

Burácející motory po roce opět ovládnou Staré Město

Druhý květnový víkend už tradičně patří motocyklovým fanouškům. V ulicích Starého Města se pojede 14. ročník Slováckého...

5. 5. 2016
TOPlist