FacebookYoutubeInstagram

ZUŠka otevřela novou výstavu věnovanou 80. výročí založení školy

Uherské Hradiště Společnost 7. 12. 2019
ZUŠka otevřela novou výstavu věnovanou 80. výročí založení školy

Středeční vernisáž v Redutě.

Foto: MB

V Redutě vystavuje pět desítek malých výtvarníků

Nejnovější výstavu nazvanou Od hry k zájmu, od zájmu k zaujetí II otevřela v Redutě na konci listopadu Základní umělecká škola Uherské Hradiště. Výstava představuje umění výtvarného oboru v plné šíři záběru výuky a potrvá do konce roku. Diváci si můžou prohlédnout různé výtvarné přístupy a techniky, od malby a kresby přes hravé fotografické experimentování až po koláže a komiksy.

„Výtvarný obor na této škole působí již 55 let a je důležitou součástí života našeho města. Tato výstava je výjimečná tím, že je putovní - poprvé byla uvedena ve Slováckém divadle a v plánu je její další pokračování. Nebývá obvyklé, aby na výstavách byly zastoupeny práce žáků všech pedagogů základní umělecké školy, jako je tomu u této expozice,“ vysvětlil v úvodu vernisáže vedoucí výtvarného oboru Martin Šimčík. K vidění je na 120 dětských děl ze tříd Jany Bouzkové, Radmily Doskočilové, Hany Klinkovské, Jitky Magdálkové, Marka Malůška, Gabriely Milevské, Petry Seidlové, Martina Šimčíka a Jany Tvrdoňové.

Díla zpodobňují dětské vidění světa - návštěvník může obdivovat fantazijní i reálná zvířata, květiny, portréty a autoportréty, abstraktní kresby i dětskou plakátovou tvorbu. Zajímavě děti vykreslily i Jiřího Pavlicu či příběhy z Povídek z jedné a druhé kapsy Karla Čapka, které si můžete prohlédnout ve formě komiksu. Diváky potěší i pohled dětí na místa, která dobře znají - bez povšimnutí nezůstane obrázek uherskohradišťského gymnázia, Prostřední ulice či železničního mostu.  

„Naše škola letos slaví 80 let, která uplynula od založení uměleckého školství v srdci Slovácka. Já však vždycky říkám, že výtvarný obor slaví neustále - vaše práce je jedinečná tím, že není uzavřená do tříd nebo školních šuplíků, ale výtvarné umění směřuje ven do okolního světa. Přeji vám, abyste nejen na této škole, ale i ve svém dalším životě neustále tvořili,“ popřál malým autorům s úsměvem ředitel Jiří Pospíchal.

A protože hudba jde s výtvarnem na ZUŠce ruku v ruce, slavnostní vernisáž doprovodilo pod klenbou Reduty flétnové kvarteto pod vedením učitele Václava Ovčáčíka. V jeho podání zaznělo několik skladeb autorů ze stejného období, kdy byla postavena - baroka.

Autor: MB
Inzerce

Vaše názory

Čert budil u dětí respekt

Uherské Hradiště

Čert budil u dětí respekt

I přesto, že po Skanzenu Rochus chodil jenom jeden čert v doprovodu anděla a Mikuláše, stačilo to...

6. 12. 2019
Tehdy jsme byli nadšení folklorní puberťáci, kteří měli velké plány

Boršice

Tehdy jsme byli nadšení folklorní puberťáci, kteří měli velké plány

U kolébky dětského Folklorního souboru Pentlička stála před 25 lety trojice tanečníků Pentle Martina Hlaváčková, Markéta Rožková...

5. 12. 2019
Úča oslaví narozeniny

Uherské Hradiště

Úča oslaví narozeniny

Brzy to budou dva roky, kdy se v Hradišti představila komedie, která je dodnes beznadějně vyprodaná a...

4. 12. 2019
Janek Ledecký zpíval, bavil i učil anglicky

Uherský Brod

Janek Ledecký zpíval, bavil i učil anglicky

Do Uherského Brodu zavítal se svým vánočním koncertem známý český zpěvák a skladatel Janek Ledecký, který s...

4. 12. 2019
TOPlist