FacebookYoutubeInstagram

Spor o točnu se zauzluje. Rozhodne soud?

Mistřice Zprávy 15. 12. 2014
Spor o točnu se zauzluje. Rozhodne soud?
Foto: ilustr., web
Inzerce

Starosta Vladimír Sedláček a Miroslav Sedlář, majitel pozemku, který je od loňského léta jablkem sváru, si podali ruce a zakopali válečnou sekeru. Realita? Ani náhodou. Už se připravují na soudní boj.

V Mistřicích vedou spor o soukromý pozemek, po kterém částečně vede místní komunikace a autobusová točna v Javorovci. Starosta tvrdí, že správní řízení prokázalo, že jde o zaužívaný pozemek, jedinou spojnici tří navazujících veřejných komunikací, které tvoří točnu linkových autobusů.

„Žádnou spojnici neprokázal a ani nemohl. Státní a obecní silnice na sebe totiž v Javorovci plynule navazují, zatímco můj pozemek leží stranou. Jen přes něj namaloval šipku a řekl, že je to spojnice. Ostatní fakta si upravil, ignoroval nebo zcela zamlčel, jako třeba skutečnost, že obecní točna existuje o dvě stě metrů dál,“ tvrdí Sedlář. I když zastupitelé podle něj v září schválili odkup inkriminovaného pozemku za 135 760 korun, z obchodu sešlo. „Pětkrát jsem starostu vyzval, aby podepsal smlouvu, ale nereagoval. Platba měla proběhnout regulérně přes obecní pokladnu při podpisu smlouvy připravené advokátní kanceláří, nikoliv jen tak na ruku,“ zdůraznil Sedlář. Dnes mu obec podle něj v rozporu s usnesením zastupitelstva nabízí pouze 95 760 korun...

„Starosta se pozemek snaží celou dobu vyvlastnit a proti mé vůli mě zatáhl do sporu, který mě stál už více než sedmdesát tisíc. Nabídka obce je pro mě tudíž nepřijatelná. A navíc bez jakéhokoliv právoplatného rozhodnutí obec Mistřice blokuje živnost na mém pozemku. Krajský úřad totiž ve věci ještě nerozhodl,“ zlobí se podnikatel, který je rozhodnutý požadovat po obci ušlý zisk.

Starosta Vladimír Sedláček tvrdí, že zastupitelé schválili jen výkup balíku pěti pozemků, včetně točny, o celkové výměře 2115 metrů čtverečních za dohodnutou cenu 810 tisíc korun.

„Jenže od smlouvy Sedlář ustoupil s tím, že prodá jen některé pozemky, které nejsou součástí točny. A s tím jsme nesouhlasili, protože nám jde v první řadě právě o točnu. Byli jsme přitom ochotni vyplatit hotovost podle právníkem zpracovaných smluv,“ tvrdí Sedláček. Údajně nabízenou částku 95 760 korun na přímý dotaz nekomentoval.

Živnost Sedláře se podle starosty každopádně  nachází na veřejně přístupné účelové komunikaci.

„Stavebním úřadem nemá povolenu změnu užívání pozemku, proto se řídíme deklarativním rozhodnutím, že je na pozemku veřejně přístupná účelová komunikace. Jelikož ale ještě nenabylo právní moci, platí předběžné rozhodnutí, že na komunikaci nesmí být kladeny pevné překážky, aby byla zachována bezpečnost silničního provozu,“ dodal Sedláček. 

Autor: ceh

Vaše názory

Brod chystá investice za 144,7 milionu

Uherský Brod

Brod chystá investice za 144,7 milionu

Příjmy celkem za 404,4 milionu, provozní výdaje za 275,2 milionu, kapitálové výdaje ve výši 144,7 milionu a...

15. 12. 2014
Děti do 6 let za vlak neplatí, ale bez jízdenky cestovat nesmí

Slovácko

Děti do 6 let za vlak neplatí, ale bez jízdenky cestovat nesmí

Od neděle 14. prosince platí na železnici nové jízdní řády. Jedna ze změn zdrží u pokladny Českých...

15. 12. 2014
O stromky je zájem, ale dostane se jen na místní

Hradčovice

O stromky je zájem, ale dostane se jen na místní

Zpráva o tom, že Hradčovice chystají prodej vánočních smrčků z vlastní plantáže za stokorunu, zapůsobila také na...

15. 12. 2014
Hradiště snižuje poplatky za odpad

Uherské Hradiště

Hradiště snižuje poplatky za odpad

Uherské Hradiště se stává průkopníkem ve snižování poplatků za odpad. Radnice v roce 2015 rozjede několik novinek,...

15. 12. 2014
TOPlist