FacebookYoutubeInstagram

Broďané si brousí zuby na Boskovice

Uherský Brod Fotbal 13. 9. 2009
Inzerce

Již sedm kol hrají s vítězstvím na schovávanou a při čekání na první kýžený triumf už vystáli hluboký důlek. Divizní fotbalisté ČSK Uherský Brod koketují s bezradností, která je dlouhá jako týden před výplatou a stále nebere konce. Modlitby však možná budou vyslyšeny již tuto sobotu, kdy družstvo přivítá na vlastním trávníku Boskovice.

Broďané drží v divizi bobříka mlčení, neboť ze sebe nevydali ještě ani hlásku, co se výher týče. „Zatím se nám bohužel nepodařilo zvítězit,“ zpívá jednoduše stejnou písničku od začátku sezony brodský trenér Zdeněk Šebesta. Každý „hit“ se však jednou ohraje, a tak i jemu už zní v uších šňůra bez triumfu jako špatně naladěný nástroj. „Situace není růžová. Balancujeme nad propastí, a pokud konečně nevyhrajeme, koledujeme si o průšvih,“ ví Šebesta. Smůlu týmu by snad mělo prolomit sobotní domácí střetnutí s Boskovicemi. „V tabulce jsou nad námi, ale je to soupeř, kterého bychom doma mohli udělat. Ocitli jsme se v nelehké situaci. Zodpovědnost je velká a je dost možné, že klukům svazuje nohy nervozita,“ spekuluje kormidelník. Vždyť se není čemu divit, v sedmi kolech posbírali Broďané pouhé tři body za remízy s Pelhřimovem, Šardicemi a Blanskem. Družstvo platí v divizi nováčkovskou daň, která jej však může přijít draho. „Divizi jsme hráli před pěti lety, ale sotva jsme se ohřáli, už jsme fičeli zase zpátky. Neradi bychom, aby to dopadlo stejně,“ říká Šebesta.

Zakopaný pes tkví od začátku sezony ve špatné koncovce. „Na branku se strašně nadřeme. A když už nějakou zaznamenáme, lacině inkasujeme, což nás psychicky sráží. Kdyby se na nás usmál pověstný kousíček štěstí, které se od nás odklonilo, také bychom se nezlobili,“ praví. Třebaže se Brodští stále plácají v bahně, trenér před hráči smeká klobouk. „I když na výhru stále marně čekáme, jsem velmi spokojený s přístupem ke každému utkání. Kluci makají na maximum, čehož si velmi cením. Proto doufám, že se smůla brzy prolomí,“ věří na závěr.

 

Autor: hor

Vaše názory

Rozhodla první půle

Nezdenice

Rozhodla první půle

Během první půle přišpendlily nezdenické fotbalistky své soupeřky doslova na jejich půlce. Z množství šancí se ujaly...

13. 9. 2009
Slovácko podruhé v řadě na kolenou

Uherské Hradiště

Slovácko podruhé v řadě na kolenou

Bloudění ve tmě fotbalistů Uherského Brodu pokračuje, i po sedmém utkání drží „výherní hladovku“, která pomalu otřásá...

13. 9. 2009
Stříbro pro Slovácko

Uherské Hradiště

Stříbro pro Slovácko

Fotbalisté 1.FC Slovácko zazářili ve finále pátého ročníku Junior Cup, největšího turnaje pro žáky do deseti let...

13. 9. 2009
Bod zajistil Baroš v nastavení

Bod zajistil Baroš v nastavení

U 19 1.FC Slovácko - Baník Ostrava 2:2 (0:1) Branky: 60. Haša, 90.+2. Baroš ...

13. 9. 2009

Související

Strání

Rozhodli do poločasu

Strání - V. Bíteš 2:1 V těžkém utkání s velkým množstvím osobních soubojů se domácí ujali vedení...

Strání

Hráli až po změně stran

Strání - Bzenec 0:1 Souboj sousedů v tabulce vyzněl lépe pro hosty ze Bzence, kteří o třech...

Strání

Palík se rozstřílel a Strání bere tři body

Strání - Nové Sady 4:1 (1:0) Naposledy se Strání radovalo z vítězství 2. září, když vyhrálo v...

Strání

Šance opět jen zahazovali

Havl. Brod - Strání 2:1 (1:0) Fotbalisté Strání měli v tabulce o čtyři body více, proto si...

TOPlist