FacebookYoutubeInstagram

Brodská škola si z výstavy veze cenné vavříny

Uherský Brod Zprávy 14. 10. 2008
Brodská škola si z výstavy veze cenné vavříny

Studenti na výstavě - Výrobky středoškoláků se porotě líbily

Foto: copt

Centrum odborné přípravy technické v Uh. Brodě si na poličku s trofejemi může přidat další parádní kousky. Nedávno se totiž studenti této školy reprezentující Zlínský kraj vrátili z mezinárodní výstavy Vzdělání a řemeslo a dokázali, že konkurence se rozhodně bát nemusí. Z devíti kategorií uspěli hned ve třech.

„Přihlásili jsme se do všech oblastí soutěže a svými kvalitními výrobky dokázali odbornou porotu oslovit,“ popsal úspěch ředitel školy Milan Pechal. Studentům se podařilo ukořistit druhé místo za uměleckou výrobu rytých nožů. Stříbro získali i v kategorii technických oborů, kdy se porotě líbila výroba dlouhé flobertky. Poslední cenou je bronz, který škola obdržela za názornou vyuku výroby pažeb. „Úspěchy školy nejsou dílem náhody, ale naší cílevědomé pedagogické činnosti. Vždyť i široká veřejnost na světové výstavě v Norimberku hodnotila naši práci jako stále lepší a lepší,“ má jasno ředitel. Jak sám ale říká, neznámená to, že není co zlepšovat. „V Budějovicích, kde se výstava konala, nás potěšil i nebývalý zájem mládeže o naši školu. Momentálně jsme v náboru žáků úspěšní a to dává předpoklad lepšího výběru žáku,“ pravil Josef Borák z vedení odborného centra. Podle něj škola stále více sází na nejmodernější vybavení a úzkou spolupráci s Českou zbrojovkou. Tato akce potvrdila, že regionální školství se v republikovém, ale i světovém srovnání neztratí.

Autor: fab
Inzerce

Vaše názory

Po rekonstrukci bude kino Máj víceúčelové

Uherský Brod

Po rekonstrukci bude kino Máj víceúčelové

Rekonstrukce kina Máj je na spadnutí, a proto se zintenzivnily debaty o budoucím využití areálu. Snahou radnice...

14. 10. 2008
Hazard na přejezdu v přímém přenosu

Těšov

Hazard na přejezdu v přímém přenosu

Při poslechu zprávy o nehodách na železničních přejezdech snad každého napadne: Proč tam ten blázen jel? To...

14. 10. 2008
Vznikne Evropská jantarová stezka

Zlínský kraj,

Vznikne Evropská jantarová stezka

Hranice regionu a dokonce i hranice České republiky přesáhne projekt, který právě teď vzniká ve Zlínském kraji....

14. 10. 2008
Pětimilionový církevní grant

Zlínský kraj

Pětimilionový církevní grant

Letošní poslední pětimilionový grant dnes vyhlásila uherskohradišťská Nadace Děti - kultura - sport, jejímž zřizovatelem je podnikatel...

13. 10. 2008
TOPlist