FacebookYoutubeInstagram

Jóga aneb lék na všechno

Slovácko Čtení 17. 10. 2018
Jóga aneb lék na všechno

Základní myšlenkou jógy je žít šťastně s vnitřním klidem.

Foto: ilustrační foto

Cvičení, při kterém se snoubí fyzická i psychická aktivita a kontrola nad vlastním tělem i myslí, je stále oblíbenější. Stává se nejvíce rozšířeným trendem v oblasti zdravého životního stylu.

Jóga má spoustu předností, které nabízí jak našemu tělu, tak i naší psychice. Také je velmi účinným a levným řešením, když hodláte sportovat. Pokud nechcete chodit na lekce do studií a center, v klidu si ji zacvičíte i doma u televize či videa. Avšak v daném studiu vám lektorka přeci jenom poradí a donutí vás se protáhnout.

Styly jógy

Pokud jste začátečníci, kteří do tajemství a světa jógy nejsou zasvěceni, vyzkoušejte hatha jógu, která je ideální volbou právě pro tímto cvičením nepolíbené, jde o takový základ. Dalším oblíbeným druhem této aktivity je bikram jóga. Je praktikována v místnosti, která je vytopena přibližně na 42 stupňů a vlhkost je zde asi 40 procent. Větší teplo má za následek větší pocení, které přispívá ke spálení více kalorií. Rozhodně byste si na lekci měli s sebou vzít ručník a pití. Aštanga jóga, tady jde o celkem náročnější formu, je vhodnější spíše pro pokročilé jogíny, protože se cvičí v poněkud vyšším tempu, co nádech, to jiná pozice. Novějším trendem v této oblasti je power jóga, jež vyniká tím, že je úplně odlišná od ostatních typů této aktivity. Je volnější a rychlejší, instruktor si může sám vybírat pozice a sestavy, není nutné se řídit danými pravidly po sobě jdoucích figur. Tím zdaleka výčet druhů jógy nekončí. Dalšími styly jsou například těhotenská, jin nebo hot. Každá je něčím zvláštní a jiná. Jedno však mají společné.

Jednou z nesporných výhod jógy je flexibilita. Můžete ji cvičit bez ohledu na váš věk či váhu. Do cvičení či praktikování jógy se můžete obout kdykoliv. Jistě se vám na ní také zalíbí, že kromě úbytku hmotnosti krásně vytvaruje postavu. Dále je jóga úžasným podporovatelem krevního oběhu. Také vám dodá výdrž a energii, což je úžasné a naprosto se tím distancuje od jiných druhů cvičení, po kterých se spíše cítíme unavení. Díky hluboké koncentraci, uvolnění, meditování a relaxaci pomáhá vyčistit hlavu a odbourat stres. Praktikující jogín se tak zaměří pouze na sebe, jako by nic okolo něj neexistovalo.

Než se vydáte na první lekci, kupte si takzvanou jógamatku, tedy karimatku na jógu, berte si s sebou ručník a pití.  Vyberte si certifikovaného instruktora i vhodný typ jógy. Pokud ovšem trpíte problémy s rovnováhou, s krevním tlakem nebo osteoporózou, měli byste se poradit se svým lékařem.

Pozitivní účinky jógy:
•    formuje tělo

•    vyčistí mysl

•    pomůže s usínáním

•    zbaví strachů

Autor: nik

Vaše názory

Jak zaručeně zastavit chrápání!

Slovácko

Jak zaručeně zastavit chrápání!

Pokud jsou vaše noci bezesné kvůli chrápání partnera, vězte, že nejste sami. Podle statistik chrápáním trpí třikrát...

15. 10. 2018
Pro mou tvorbu je nejvíce inspirující podzim!

Slovácko

Pro mou tvorbu je nejvíce inspirující podzim!

Svatební kytice nemají v dnešní době jednotný styl, jako tomu bylo dříve. Pravidlem se ale stává jejich...

15. 10. 2018
Chcete vypadat mladší? Zkuste těchto pár triků!

Slovácko

Chcete vypadat mladší? Zkuste těchto pár triků!

Bohužel zatím nebyl vynalezen elixír mládí ani se ještě zatím nikomu nepodařilo vrátit se v čase, omládnout...

13. 10. 2018
Jak se snídaní zasytit na celé dopoledne?

Slovácko

Jak se snídaní zasytit na celé dopoledne?

Jedno známé staré přísloví říká: "Snídani sněz sám, o oběd se rozděl se svým přítelem a večeři...

11. 10. 2018
TOPlist