FacebookYoutubeInstagram

Podvodníci útočí přes internet

Slovácko Zajímavosti 16. 12. 2009
Inzerce

Pokud rádi nakupujete přes internet, zbystřete svoji pozornost! Policie totiž nyní často naráží na podvedené zákazníky, kteří pod vidinou levného nákupu přijdou o své peníze. Podvodníci se většinou soustřeďují pod soukromou internetovou inzercí a na aukcích.

„Už tak nikdy nic kupovat nebudu. Vyhrál jsem nejvyšší nabídkou v internetové aukci lepší objektiv na svou zrcadlovku a těšil se, že jej pořídím za necelé čtyři tisíce korun. V obchodě přitom stojí skoro jedenáct tisíc. Peníze jsem zaplatil, ale došel mi jen balíček vycpaný papírem,“ zlobí se třiatřicetiletý Petr z Veselí nad Moravou, který si nepřál, aby bylo v novinách uvedeno jeho příjmení.

Podobně v poslední době dopadlo více lidí. „Mám tady právě dva čerstvé případy tohoto typu. V jednom si žena objednala kosmetiku za 520 korun a ve druhém si muž objednal čtyři kola s pneumatikami za 4 100 korun. Ani jeden se svého zboží nedočkal,“ uvedl Aleš Mergental, tiskový mluvčí uherskohradišťské policie.

Obdobný případ nyní vyšetřují i policisté v sousedním hodonínském okrese. „Mladík si objednal přes internet notebook za čtyři tisíce korun a došla mu jen hlávka zelí,“ přidala čerstvý případ Radka Polášková z okresního ředitelství Policie České republiky v Hodoníně.

Policisté proto vysílají několik rad, jak se při nákupu přes internet chovat. „Prvním varovným signálem může být cena. Jestliže je výrazně nižší než v běžném bazaru, je určitě dobré být na pozoru. Pokud již kupujete věc za několik tisíc korun a cena se zdá výhodná, určitě je dobré ještě zainvestovat třeba stovku či dvě tím, že si s prodejcem domluvíte schůzku, na které si převezmete zboží osobně,“ nastínil možnost Mergental.

Polášková k tomu dodává: „Také je dobré dát na doporučení známých, kteří přes internet nakoupili zboží bez problémů. Jestliže se jedná o firmu, je dobré si zjistit, zda má i tzv. kamenný obchod, a najít si recenze, jak přistupuje firma k vyřizování reklamací.“

V obou okresech jsou podvedeny již desítky lidí. V předvánočním čase přitom aktivita podvodníků klesá. Policisté proto vyzývají občany k větší obezřetnosti.

Autor: zde

Vaše názory

Pohotovost zůstane zachována

Slovácko

Pohotovost zůstane zachována

Ve stejném rozsahu jako letos zůstane i v příštím roce zachována služba lékařské a lékárenské pohotovosti ve...

16. 12. 2009
Lidovci neslyší na argumenty

Praha

Lidovci neslyší na argumenty

Lidovcům se minulý týden opět podařilo dostat na pořad jednání poslanecké sněmovny jejich novelu loterijního zákona. Aniž...

14. 12. 2009
Nový model náměstí počítá s pódiem i kácením!

Uherské Hradiště

Nový model náměstí počítá s pódiem i kácením!

Sláva, veřejností očekávaný model nové tváře Masarykova náměstí v Uherském Hradišti, kterou mu má vtisknout mnohamilionová rekonstrukce,...

11. 12. 2009
Chovatelé riskují pokutu, nesčítají chlévy!

Slovácko

Chovatelé riskují pokutu, nesčítají chlévy!

Drobní chovatelé hospodářských zvířat z Uherskohradišťska si s ohlašovací povinností o umístění chlévů hlavu příliš nelámou. A...

7. 12. 2009
TOPlist