FacebookYoutubeInstagram

Ostrožané oslaví 90 let, přijede i Čajánek

Uherský Ostroh Hokej 22. 11. 2019
Ostrožané oslaví 90 let, přijede i Čajánek
Inzerce

Hokejový klub HOKEJ Uherský Ostroh slaví 90 let života. Úctyhodný věk si u řeky Moravy připomenou o víkendu, kdy oslavy odstartuje exhibiční střetnutí Ostrožského výběru s Legendami Zlína. A pořadatelé slibují i překvapení.

Když na sklonku roku 1929 průkopníci ledního hokeje zaregistrovali sportovní klub Viktoria Uherský Ostroh, asi nikdo netušil, že se na hokejové mapě dožije 90 let. „Za tu dobu prošla země mnoha etapami vývoje, a proto také klub procházel svým životem s různě pozměněnými názvy, ale všichni hokejoví nadšenci navazovali na bohaté tradice započaté právě v roce 1929,“ zdůraznil Bronislav Zápařka, generální manažer klubu HOKEJ Uherský Ostroh, který je následovníkem SK Viktoria Uherský Ostroh.

„Všem výjimečným hokejistům, trenérům, funkcionářům, fanouškům a podporovatelům, kteří se zasloužili o rozvoj hokeje v našem milovaném městě, vzdáme hold při oslavách, které plánujeme na 22. až 24. listopadu,“ prozradil Zápařka.

Oslavy vypuknou v pátek 22. listopadu v 17 hodin, kdy se proti sobě postaví Ostrožský výběr a Legendy Zlína. Fanoušci si přijdou opravdu na své, protože na obou stranách „barikády“ se představí celá řada skvělých hokejistů.

„Ostrožské retro dresy oblékne několik generací hráčů, kteří nám dělali radost. Do brankoviště se postaví Jaroslav Miklenda a Viktor Valúch, své umění předvedou i bratři Roman a Tomáš Němčičtí, Michal Vodný nebo Lubomír Kovařík,“ nahlédl do rodící se soupisky Zápařka. Za Legendy Zlína nastoupí Petr Čajánek, Jaroslav Balaštík, Petr Leška, Miloslav Gureň, Ondřej Veselý nebo brankář Petr Tuček, který ostrožský led dobře zná ze svého působení v sezoně 2009/2010.

Fanoušci se mohou těšit na autogramiádu bývalých reprezentantů a pořadatelé slibují i nějaké zajímavé překvapení.

Sobotní program oslav nabídne Karneval na ledě s Brusličkou (9 hod.) a turnaj minipřípravek (ročník 2013/14) od 10.15 hodin.

O třešničku na narozeninovém dortu se postarají oslavující hokejisté, kteří v neděli od 17 hodin vyzvou na souboj Velkou Bíteš, aktuálně osmý tým Krajské ligy.

Autor: Petr ČECH

Vaše názory

Ozdobou derby byli gólmani

Slovácko

Ozdobou derby byli gólmani

Hokejisté HOKEJ Uherský Ostroh jsou po dvou výhrách na dostřel čelu tabulky, na lídra z Velkého Meziříčí...

22. 11. 2019
Ostrožané proměnili derby v nečekanou kanonádu!

Slovácko

Ostrožané proměnili derby v nečekanou kanonádu!

Jedenáct gólů vyfasovali hokejisté Uh. Brodu v derby v Uherském Ostrohu. Za domácí se čtyřmi brankami a...

12. 11. 2019
Spartak se už dotáhl na lídra, krize Červenky a spol. trvá!

Slovácko

Spartak se už dotáhl na lídra, krize Červenky a spol. trvá!

Hokejisté HC Spartak Uherský Brod jsou nejlepším týmem Uherskohradišťska v krajské lize. Po vítězství v Kroměříži poskočili...

7. 11. 2019
Ze Slovácka za Rangers do Madison Square Garden

Uherské Hradiště

Ze Slovácka za Rangers do Madison Square Garden

Dnes už brázdí led Madison Square Garden a netrpělivě vyhlíží start ve své druhé sezoně v nejprestižnější...

31. 10. 2019
TOPlist