FacebookYoutubeInstagram

Silnice protínající Ostroh otevřena

Uherský Ostroh Zprávy 15. 10. 2008
Silnice protínající Ostroh otevřena

Dlažba už jen v centru - Slavnostním přestřižením pásky byl v pátek, za účasti hejtmana Zlínského kraje Libora Lukáše, oficiálně otevřen průjezd Uherským Ostrohem.

Foto: sal

Neoficiálně před měsícem, se všemi poctami až od pátku. Tak by se dalo ve stručnosti popsat zprovoznění silnice protínající centrum Uherského Ostrohu ve směru na Moravský Písek. Město přitom stihlo opravit i chodníky, které budou nyní sloužit i pro cyklisty.

„Termín dokončení byl stanoven na konec října, takže silnice byla zprovozněna nejen v termínu, ale téměř v třítýdenním předstihu,“ liboval si starosta Uherského Ostrohu Vlastimil Vaněk, který podotkl, že práce na vozovce byly přitom dokončeny již v září. Zbývalo tak jen dodělat některé obecní části, jako jsou obrubníky či nájezdy k domům.

Při rekonstrukci silnice došlo k částečné výměně jejího povrchu. Zatímco v minulosti byla dlažba od moravního mostu až po konec obce, nově jsou kostky pouze v historickém jádru města. „Od mlýna až po konec Ostrohu ve směru na Moravský Písek byl zvolen živičný povrch,“ uvedl Vaněk. Z opravy mohou mít radost také cyklisté, neboť radnice nechala rozšířit stávající chodník na tři metry a umožnila na něm jízdu na kole. Výjimkou je náměstí Svatého Ondřeje, kde rozšíření nebylo z prostorových důvodů možné.

Náklady na rekonstrukci silnice byly vyčísleny na dvacet tři milionů korun, které poskytlo Ředitelství silnic Zlínského kraje. Vytvoření cyklotrasy stálo dalších šest milionů, které pokryl Uherský Ostroh ze svého rozpočtu. 

Autor: zde
Inzerce

Vaše názory

Proměna veselského zámku na spadnutí

Veselí nad Moravou

Proměna veselského zámku na spadnutí

Veselský zámek se chystá na zásadní proměnu v pětihvězdičkový hotel a tentokrát se již přitom nemluví o...

15. 10. 2008
Volby klepou na dveře

Slovácko

Volby klepou na dveře

Hned dvoje volby během jediného víkendu čekají nyní na většinu obyvatel Slovácka. Platí přitom, že při volbách...

15. 10. 2008
V Drslavicích restaurovali kříž

Drslavice

V Drslavicích restaurovali kříž

Oprýskaná staletá socha v Drslavicích už dlouho volala po generální opravě. Letos se podařilo dát dohromady potřebnou...

14. 10. 2008
Na Žítkové hledají kronikáře

Žítková

Na Žítkové hledají kronikáře

Problém, jak splnit zákonnou povinnost vést obecní kroniku, teď řeší malá obec Žítková. Najít vhodného kandidáta totiž...

14. 10. 2008
TOPlist