FacebookYoutubeInstagram

VIZOVICE: Čtyři dny královského rocku

Kultura 24. 7. 2008
VIZOVICE: Čtyři dny královského rocku
Inzerce

Tobias Sammet a metalová opera Avantasia

Po pěti letech se Tobias Sammet - Edguy  vrátil k této metalové opeře, jejíž dvě části sklidily před lety tak ohromný úspěch, který se snad dá přirovnat jen k úspěchu prvních dvou „Keeprů“ skupiny Helloween.

Nový projekt Avantasie, album The Scarecrow, je dokonce ještě více ambicioznější. K tomuto tvrzení stačí už jen malý výčet účinkujících na této desce: Eric Singer z Kiss (bicí + zpěv), zpěv dále Amanda Somerville, Jorn Lande, Alice Cooper, Michael Kiske, Bob Catley a kytary obstaral Rudolf Schenker.

Na Masters of Rock ve Vizovicích nás tak čeká velmi speciální show Avantasie, protože pouze tady se objeví v roli speciálního hosta mistr Kai Hansen z Gamma Ray.

Kai není stálým členem Avantasie, která letos vystoupí na těch několika málo exkluzivních festivalech. Do Vizovic zavítá jako speciální host na přání agentury Pragokoncert a doprovodí ho i další člen Gamma Ray - Henjo Richter. Avantasia vyráží na festivaly s vlastní „masivní“ produkcí a nádherným stage designem a vzhledem k personálnímu obsazení, které se jen hemží známými jmény, půjde jistě mimořádnou hudební lahůdku.

A kdo tedy tvoří základní kádr Avantasie?

Tobias Sammet (Edguy) - zpěv, vůdce, tvůrce a hlavní postava celého projektu, Jorn Lande (ex-Masterplan, Jorn) - zpěv, André Matos (ex-Viper, Angra, Shaaman) – zpěv, piano, Bobo Catley (Magnum) - zpěv, Amanda Somerville (Epica, After Forever, Edguy, Kamelot, Shaaman, Mob Rules, Luca Turilli a Rhapsody of Fire, André Matos…) - zpěv, Sascha Paeth, slavný producent a kytarista (Edguy, Kamelot, Rhapsody of Fire, Epica, Luca Turilli, Heaven´s Gate…) - kytara, Oliver Hartmann (At Vance, Freedom Call, Edguy, Helloween…) - kytara, zpěv, Cloudy Yang - zpěv, Robert Hunecke - Rizzo (Luca Turilli, Kamelot, Heaven´s Gate…) - baskytara, zpěv, Michael Rodenberg (Angra, Shaaman, Rhapsody Of Fire, Kamelot, Heaven´s Gate, Brainstorm…) - klávesy, zpěv, Frank Lindenthal - bicí (nahrazuje Erica Singera, který je na turné s Kiss) a speciální host pro Sweden Rock, Wacken a Masters of Rock Kai Hansen (Ex-Helloween, Gamma Ray).

Čeká nás ohromná výpravná show! Taková, jakou ještě nikdy nikdo předtím nepředvedl, a Tobias sám slibuje, že na tuto show nikdy nezapomenete - ani vy, ani oni sami!

Autor: art

Vaše názory

Gajdoši oslaví dvacetiny na Kopaničárských slavnostech

Starý Hrozenkov

Gajdoši oslaví dvacetiny na Kopaničárských slavnostech

Gajdoši letos oslaví 20. výročí vzniku. U této příležitosti byl natočen zbrusu nový CD nosič s názvem...

16. 7. 2008
Kopaničárské slavnosti Starý Hrozenkov

Kopaničárské slavnosti Starý Hrozenkov

Pátek 11. července 18.00 Setkání u Lípy bratrství Kulturní dům 20.00 Setkání gajdošů - více na str....

16. 7. 2008
BUCHLOVICE: Celý rynk v kroji

Buchlovice

BUCHLOVICE: Celý rynk v kroji

Pětapadesáté setkání stárků a hodařů u příležitosti obnovení Martinských hodů v Buchlovicích se koná v sobotu 12....

16. 7. 2008
Jazz podeváté

Uherské Hradiště

Jazz podeváté

Ve dnech 17. až 19. července si pro fanoušky jazzu zdejší sekce připravila již 9. ročník CZ...

16. 7. 2008

Související

Zlín

Tarja se vrací do Česka na vánoční vlně

Rocková, operní a metalová zpěvačka Tarja Turunen odehraje na pěti místech v Česku exkluzivní vánoční koncerty Christmas...

Hluk

Ikona industriálního heavy metalu dobyla Hluk

Plná sportovní hala v Hluku zpívala s žijící metalovou legendou, jakou bezesporu Udo Dirkschneider je! Německý zpěvák...

Zlín

Mystický večer s keltskými Eluveite

Folkmetalová skupina Eluveite vyrazila k novému albu na velkolepé turné po starém kontinentu. V sobotu 7. prosince...

Zlín

Judas Priest na Masters of Rock velkolepě oslaví 50. narozeniny!

Legendární Judas Priest letos slaví neuvěřitelných 50 let na poli světového metalu! Frontman Rob Halford se nechal...

TOPlist