FacebookYoutubeInstagram

Vymalováno už do poločasu

Uherské Hradiště Fotbal 26. 11. 2019
Vymalováno už do poločasu
Foto: sal
Inzerce

Podzimní pouť prvoligových fotbalistek 1.FC Slovácko skončila. V derniéře se podle očekávání poklonily pražské Spartě, když už po půlhodině hry prohrávaly 0:2. Herně ale nezklamaly. Zimu tak stráví na čtvrté příčce, tři body za Plzní.

SLOVÁCKO - Sparta Praha 1:4

Slovácko mělo jasnou taktiku, ze soustředěné obrany vyrážet do rychlých protiútoků. Jenže už ve čtvrté minutě poprvé inkasovalo. Sparta si pak vytvořila výraznou převahu, ale její šance končily v obranné síti Slovácka. Až ve 29. minutě gólmanka Růžičková neudržela vysoký míč a nešťastně si jej srazila do branky… Když pak Pražanky potrestaly ztrátu soupeřek ve středu hřiště třetím gólem, nebylo co řešit.

I proto se možná obraz hry ve druhé půli změnil, Sparta už nebyla tak dominantní a do hry se daleko častěji dostávaly i domácí hráčky. Největší šanci měla Molková, která byla sama před brankářkou Dorsey, ale vylámala si na ní zuby. Slovácko se dočkalo až v 79. minutě, kdy si na pas Waltrové naběhla střídající Strožová, kličkou obešla i Dorsey a poslala míč do prázdné. O zápasovou tečku se však nakonec postarala hostující Radová. „Škoda, že nám v úvodu chyběla větší odvaha, soupeřkám jsme tak dva góly doslova darovali. Po změně stran už ale holky byly odvážnější, dobře se zajišťovaly, zlepšily hru v osobních soubojích, bohužel z několika šancí proměnily jedinou. I tak ale zaslouží pochvalu, hlavně za druhý poločas,“ zhodnotil derniéru Petr Bláha, kouč fotbalistek Slovácka. Branka: Strožová. Poločas 0:3.

SLOVÁCKO: Růžičková - Stařinská (79. Janků), Bielikova, Klímová, Šperová - Příkaská (57. Waltrová), Krejčířová, Sedlačíková - Molková (79. Janíková), Psotková (57. Strožová), Pěčková (57. Illéšová). 

Autor: ceh

Vaše názory

S Jabloncem pro válečné veterány

Uherské Hradiště

S Jabloncem pro válečné veterány

Při zápase s Jabloncem můžou i fanoušci Slovácka podpořit české válečné veterány a jejich rodiny. Z každé...

25. 11. 2019
Kapitán velí: Jdeme vyhrát

Uherské Hradiště

Kapitán velí: Jdeme vyhrát

Slovácko dnes vstupuje do závěrečného čtyřzápasového bloku letošního roku a v domácím prostředí chce vrátit potupného kanára,...

25. 11. 2019
Dnes doma a v sobotu do Zlína

Uherské Hradiště

Dnes doma a v sobotu do Zlína

Po dvoutýdenní reprezentační pauze zažijí fanoušci Slovácka nabitý týden. Už dnes večer je čeká domácí duel s...

25. 11. 2019
Vinaři zabojují o evropský trůn, korunovaci uvidí Uherské Hradiště

Uherské Hradiště

Vinaři zabojují o evropský trůn, korunovaci uvidí Uherské Hradiště

VINO EURO 2020: Reprezentace České republiky v základní skupině narazí na Maďarsko, Rakousko a Portugalsko. Obhájí bronz?...

21. 11. 2019
TOPlist