FacebookYoutubeInstagram

Slovácký gang se činil, pervitin prodával i v Praze.

Slovácko Zprávy 9. 7. 2019
Slovácký gang se činil, pervitin prodával i v Praze.
Foto: Policie ČR
Inzerce

Spadla klec! Kriminalisté chytili „za límec“ pětičlennou partičku výrobců pervitinu, kteří jej prodávali závislým nejen v regionu, ale třeba i v Praze. Čtyři muži a jedna žena mají na krku obvinění z trestného činu nedovolené výroby a jiného nakládání s psychotropními látkami a jedy. Šéfovi skupiny hrozí až deset let.

„Třiatřicetiletý muž, který byl hlavou skupiny, už má v rejstříku několik škraloupů. Odsouzený byl dokonce za stejnou trestnou činnost. Od loňského léta z léčiv a chemikálií společně se svými kumpány vyráběl pervitin nejméně v devadesáti případech, vyprodukovali tak značné množství drogy,“ informovala Milena Šabatová, mluvčí uherskohradišťské policie.

Každý člen party měl podle ní přesně určenou roli. Jeden nakupoval prostředky k výrobě v lékárnách v zahraničí, druhý fungoval jako řidič a jiný zase poskytl místo pro vaření nebo pomáhal při výrobě. Odměnou jim byli peníze nebo pervitin! „Droga však nekončila jen u nich, ale i u jiných závislých jedinců, včetně Prahy, kam muži v několika případech zabrousili za účelem prodeje,“ uvedla Šabatová.

Kriminalisté společně s policisty z pohotovostního a eskortního oddílu při razii v místě bydliště obviněných na Uherskohradišťsku a Zlínsku získali velké množství předmětů a chemikálií, které se obvykle k nelegální výrobě „perníku“ používají. „Zajistili jsme ampule, injekční stříkačky, zdroje tepla, váhy, teploměry, nádoby s neznámými tekutinami nebo plata léků,“ vyčetla mluvčí policie.

Třiatřicetiletému muži za zákona hrozí až desetiletý pobyt za mřížemi. Jeho komplicové ve věku 28, 37 a 44 let a třicetiletá žena pak možná stráví ve vězení až pět let.

Autor: ceh

Vaše názory

Obec oslaví 800 let knihou, zatím sbírá fotky

Vážany

Obec oslaví 800 let knihou, zatím sbírá fotky

Vážany už podnikají první kroky k oslavě 800 let založení obce. I když si významné výročí připomenou...

9. 7. 2019
Starosta Blaha setřel premiéra Babiše. Sliby, marketing a nic!

Uherské Hradiště

Starosta Blaha setřel premiéra Babiše. Sliby, marketing a nic!

Sliby, marketing a nic!, tak komentoval Stanislav Blaha, poslanec a starosta Uherského Hradiště, postoj Andreje Babiše k...

8. 7. 2019
Z ruiny povstane „spolkový dům“

Záhorovice

Z ruiny povstane „spolkový dům“

Zdevastovaná vila, které v Záhorovicích neřeknou jinak než Sedlářův dům, změnila majitele. Obec si vilu koupila za...

8. 7. 2019
Oheň zachvátil zemědělský nakladač, kabina vyhořela

Mistřice

Oheň zachvátil zemědělský nakladač, kabina vyhořela

V sobotu po třinácté hodině měli profesionální hasiči z Uherského Hradiště, Mistřict a Bílovic poplach, v areálu...

8. 7. 2019
TOPlist