FacebookYoutubeInstagram

Zlín Film festival hledá dobrovolníky. Nábor byl zahájen!

Zlín Kultura 12. 3. 2019
Zlín Film festival hledá dobrovolníky. Nábor byl zahájen!
Foto: Zlín Film Fest

Vstupy na koncerty, promítání zdarma či snídaně s filmovými hvězdami. Nejen tyto benefity jsou připraveny pro všechny dobrovolníky, kteří se zapojí do příprav a realizace letošní filmové přehlídky ve Zlíně. Již 59. ročník Zlín Film Festivalu se uskuteční v termínu od 24. května do 1. června a bez pomoci dobrovolníků by nebylo možné ho vůbec zrealizovat.

Získat spolehlivé pomocníky na devítidenní festival však vůbec není snadné. „Kolem sto padesáti lidí potřebujeme v době konání festivalu a další stovku potom v sobotu 1. června, kdy se uskuteční Festivalový půlmaraton,“ uvádí výkonná ředitelka Jarmila Záhorová a dodává: „Dobrovolnictví je činností bez nároku na finanční odměnu, nicméně se každý rok snažíme systém dobrovolnictví vylepšovat a připravovat pro dobrovolníky zajímavé poděkování a atraktivní benefity.“

Lidé, kteří se dobrovolně zapojí do organizace festivalu, získají například stravenky na občerstvení podle počtu odpracovaných hodin, vstupy na koncerty ve festivalové koncertní zóně nebo do letního kina podle vlastního výběru či festivalové tričko. A stejně jako v loňském roce se pomocníci můžou těšit na snídaně, při kterých se budou moci pravidelně setkat s některou z festivalových hvězd. Připraveny jsou ale i další atraktivní odměny, dle rozsahu a míry zapojení jednotlivých dobrovolníků.

Do dobrovolnického týmu se může zapojit prakticky kdokoli, starší patnácti let včetně studentů. „Práce na festivalu je ale tak rozmanitá, že pro každou věkovou kategorii máme uplatnění. Letos bychom však do týmu chtěli získat více pomocníků starších 18 let a to především kvůli náročné organizaci dopravy během sobotního festivalového půlmaratonu,“ dodává Jarmila Záhorová.

Zájemci se mohou hlásit na emailu zc.tsefnilz@lrel.naj nebo prostřednictvím http://my.zlinfest.cz/cz/prihlaska-dobrovolnika/.

Čtěte více
Autor: MAR

Vaše názory

Slovácko zažije druhý souboj rebelů!

Březolupy

Slovácko zažije druhý souboj rebelů!

Tublatanka a Citron vyráží po velkolepém úspěchu na druhou část turné, které začíná tuto sobotu 16. března...

12. 3. 2019
Hrůza prvně v Klubu Mír

Uherské Hradiště

Hrůza prvně v Klubu Mír

Ještě než se zpěvák Michal Hrůza zavře do nahrávacího studia, vyrazil v březnu na jarní turné napříč...

12. 3. 2019
Vymaluj Andersenovu cestu Evropou

Uherské Hradiště

Vymaluj Andersenovu cestu Evropou

Také Knihovna Bedřicha Beneše Buchlovana vyhlašuje výtvarnou soutěž Andersenova cesta Evropou. Určená je pro děti od 6...

11. 3. 2019
Pohádkový balet s předprogramem zušky

Uherské Hradiště

Pohádkový balet s předprogramem zušky

Kino Hvězda Uherské Hradiště jako další program Kulturních delikates v neděli 10. března od 15.45 nabídne záznam...

10. 3. 2019
TOPlist