FacebookYoutubeInstagram

Projekt 100 odstartuje slavné Psycho

Uherské Hradiště Kultura 21. 1. 2009
Projekt 100 odstartuje slavné Psycho

Ve čtvrtek 15. ledna byl v pražském kině Světozor slavnostně zahájen už patnáctý ročník putovní filmové přehlídky Projekt 100.

Zkrátka ovšem nezůstanou ani příznivci kvalitního filmu v Uh. Hradišti, k němuž se také váže zrod celé přehlídky.

V pátek 23. ledna projekce Projektu 100 v kině Hvězda odstartuje snímek Psycho legendárního Alfreda Hitchcocka, po němž bude program pokračovat malým „psychorautem“ s hudbou v prostorách foyeru kina. Kromě tohoto filmu se můžete těšit i na klasický němý horor z roku 1922 Upír Nosferatu, jeho remake Nosferatu - Fantom noci natočený Wernerem Herzogem s Klausem Kinským v hlavní roli či britskou animovanou Farmu zvířat, natočenou na objednávku CIA.

Filmoví gurmáni si jistě nenechají ujít předchůdce Sedmi statečných - Kurosawův slavný film Sedm samurajů, který se v žebříčku nejlepších filmů všech dob filmové databáze www.imdb.com drží v první patnáctce. Na předních příčkách ostatně figuruje i zásadní film pojednávající o drogových závislostech režiséra Darrena Aronofského Requiem za sen, který se na plátna českých kin dostává vůbec poprvé.

Překvapivým dílkem je argentinská Anténa - film, který vzdává hold němým filmům, ač je natočen v roce 2007, a který byl i v programu karlovarského festivalu. Domácí tvorba je letos zastoupena hříčkou na motivy knihy Lewise Carrolla Něco z Alenky režiséra Jana Švankmajera.

Autor: kul
Inzerce

Vaše názory

Pospíšil a 5P

Uherské Hradiště

Pospíšil a 5P

Luboš Pospíšil se vrací do klubů. Po několikaleté odmlce se dal dohromady s letitým spolupracovníkem Bohumilem Zatloukalem,...

21. 1. 2009
Jubilejní koštování darů lesa

Nivnice

Jubilejní koštování darů lesa

V polovině ledna patří nivnická Beseda místnímu mykologickému sdružení, které je organizátorem vyhlášeného koštu hub. Letos oslaví...

21. 1. 2009
Literární soutěž prodloužena!

Uherské Hradiště

Literární soutěž prodloužena!

Těm z vás, kteří ještě nestihli poslat své práce do literární soutěže s názvem Píšu povídky, píšu...

21. 1. 2009
Plesový kalendář DOBRÉHO DNE pro tento víkend

Plesový kalendář DOBRÉHO DNE pro tento víkend

BORŠICE VI. krojový ples s DH Boršičanka, předtančení souborem Pentla, krojovaní mají vstup zdarma kulturní dům, so...

21. 1. 2009
TOPlist