FacebookYoutubeInstagram

Proč mít sídlo v Brně, když podnikám z Uherského Hradiště?

Brno, Slovácko, Zlínsko, Zlínský kraj Podnikání 5. 2. 2018
Proč mít sídlo v Brně, když podnikám z Uherského Hradiště?

Jistě jste již přišli ve svém okolí do styku s někým, kdo ačkoliv vlastní provozovnu někde v okolí, firemní sídlo má ve skutečnosti v Brně. Tuto strategii volí denně tisíce začínajících podnikatelů, a tak takovým člověkem může být klidně majitel cestovní kanceláře, realitní agentury nebo firma, která se stará o váš web. Proč to dělají? Proč je pro všechny tyto firmy nebo živnostníky výhodné vlastnit sídlo firmy v Brně?

Nejčastější důvod? Prestiž a klid od úřadů.

Nejčastějším důvodem toho, proč si podnikatelé zřizují sídlo firmy v Brně je prestiž. To, že vlastníte sídlo firmy v centru velkoměsta o vás už něco vypovídá a těm, kdo sídlo v Brně vlastní se dostává zvýšené pozornosti z řad obchodních partnerů.

To je důležité zejména v případě, pokud chcete rozšiřovat povědomí o své firmě i za hranice vašeho regionu.

 

Sídlo ve velkoměstě však něco stojí a ne každý podnikatel má po založení společnosti dostatek financí na to, aby si ho mohl dovolit. To však neznamená, že to nejde vůbec. Doba pokročila, a tak již existuje možnost pořídit si sídlo ve velkoměstě pouze virtuálně, a ušetřit tak desítky tisíc měsíčně za pronájem fyzické kanceláře. Virtuální kancelář - nebo také virtuální sídlo firmy, vás v porovnání s pronájmem klasické kanceláře vyjde mnohonásobně levněji. Cena virtuální kanceláře ve velkoměstě se pohybuje od 300 do 1500 korun za měsíc a liší se na základě toho, v jaké části města si přejetete vaše sídlo mít, či na jak dlouhou dobu jste se rozhodli pronájem uskutečnit - zde většinou platí, že čím delší máte pronájem, tím nižší bude výsledná měsíční sazba.

Pro každou virtuální kancelář existuje nějaký její fyzický protějšek - tedy opravdová stavba, která je postavena a stojí na adrese, kterou si pronajímáte. Pokud si tedy chcete vybrat z nabídky virtuální kanceláře Brno, budete vlastně vybírat skutečné adresy budov. Vy si však nebudete pronajímat přímo kancelářský prostor, nýbrž pouze adresu sídla, kterou budete poté moct uvést ve své Zakladatelské smlouvě či listině nebo živnostenském listu jako právoplatné sídlo firmy.

 

Nejen v Brně se přitom dají sehnat kvalitní virtuální kanceláře. Virtuální sídla seženete i v Praze - hodně oblíbené jsou například virtuální kanceláře v Praze 1 a Praze 2, avšak i sídla na odlehlejších místech nebývají opomíjena - snadno tedy pořídíte virtuální sídlo na Praze 10 nebo Praze 6.

Hlavní výhoda? Ušetřené peníze a klid od Finančního úřadu.

Jedna z nesporných výhod virtuálního sídla, pokud neuvažujeme ušetřené úspory, díky kterým budete moct investovat do jiných věcí, je fakt, že z důvodu velkého množství firem sídlících ve velkoměstech vám může vlastnictví sídla v takovém prostředí zajistit také relativní klid od úředníků z finančního úřadu. Podle údajů Lidových novin, je četnost namátkových kontrol prováděnýc finančním úřadem ve městech s velkým množstvím sídel výrazně nižší než v případě měst s menším počtem firem.

 

Klid od berního úřadu je považován za druhý nejčastější důvod, proč si majitelé firem sídlo v Brně pořizují. Určitě to ale neznamená, že mít sídlo v centru velkoměsta znamená automaticky šidit stát na daních. Ani ten nejpoctivější podnikatel totiž nestojí o nečekanou návštěvu úředníků a je rád, že se může starat o chod vlastní firmy.

Souhlas se sídlem firmy

Pokud jste se rozhodli nečinit z vaší nemovitosti sídlo firmy a k podnikání využíváte prostory jiné, můžete se setkat s problémem, který se týká získání Souhlasu vlastníka nemovitosti se sídlem právnické osoby. Pokud žijete v pronajatém bytě, nemusí být majitel této nemovitosti ochoten vám Souhlas poskytnout, v případě družstevního bytu poté potřebujete souhlas všech členů rady. Pokud souhlas nezískáte, může to pro vás být značná komplikace při zakládání společnosti, protože bez tohoto dokumentu nemůže firma s daným sídlem vzniknout.

Pronájmem virtuální kanceláře získáváte Souhlas vlastníka nemovitosti se sídlem firmy zcela automaticky a okamžitě.

 

Adresu virtuálního sídla poté můžete oficiálně používat jako adresu sídla vaší společnosti, ačkoliv se fyzicky vyskytujete a podnikáte někde jinde. Pronájem a využívání virtuálních kanceláří tímto způsobem je přitom podle zákonů v České republice naprosto beztrestný, tedy legální. Využívání virtuálních kanceláří coby sídel firem se proto v posledních letech stále rozrůstá, a to i za hranicemi naší republiky.

Další benefity

Virtuální adresa není to jediné, co pronájmem virtuálního sídla získáte. Většina firem, které nabízí služby pronájmu virtuální kanceláře v Brně nebo sídla v Praze často poskytuje i dodatkové služby jako například možnost pronájmu kancelářských prostor v případě potřeby komunikace s úřady a obchodními partnery, či pomoc se základním účetnictvím a mzdami. Pokud jste ještě firmu nezaložil a chcete mít jistotu, že vše proběhne bez problémů, není nic jednoduššího než využít službu založení firmy online nebo rovnou jít do koupě ready-made společnosti.

Při výběru buďte obezřetní

Před tím, než se svěříte do rukou nějaké společnosti nabízející pronájem virtuálního sídla si nezapomeňte tuto společnost ověřit. Pokud by se totiž jednalo o nekvalitního poskytovatele snadno by se mohlo stát, že byste místo kvalitní pronajaté adresy nezískali nic, nebo by nastal problém v případě předávání a vyzvedávání korespondence. Další nepříjemností je také krach společnosti, od které si sídlo pronajímáte, neboť by to pro vás znamenalo “přestěhovat” svou firmu na jinou adresu. Naštěstí na internetu již existují stovky recenzí na jednotlivé poskytovatele a ověřené firmy mívají dlouhou působnost na trhu a řady spokojených klientu. Pokud se na tyto prvky zaměříte, ověření poskytovatele pro vás nebude žádný problém.

Další užitečné odkazy

 

Brno

Sídlo firmy Brno

 

 

Autor: PR
Inzerce

Vaše názory

Předvedou veřejnosti výrobu tažených ocelových tyčí

Staré Město

Předvedou veřejnosti výrobu tažených ocelových tyčí

Ocelové tažené tyče vysoké kvality pro automobilový průmysl a strojírenství se vyrábí v provozu Tažírna oceli Třineckých...

19. 1. 2018
Imopra rozšiřuje výrobní prostory

Nivnice

Imopra rozšiřuje výrobní prostory

Dceřiná společnost Třineckých železáren Imopra v Nivnici na Uherskobrodsku rozšiřuje výrobu. Zakoupila proto sousední výrobní halu o...

12. 1. 2018
Specializujeme se na střední a rodinná vinařství

Slovácko

Specializujeme se na střední a rodinná vinařství

„Náhoda tomu chtěla, nejsem z vinařské, ale spíš z obchodnické rodiny, a když se naskytla nabídka, tak...

27. 12. 2017
Topolánek se tvrdě zastal živnostníků

Zlínský kraj

Topolánek se tvrdě zastal živnostníků

19. 12. 2017
TOPlist