FacebookYoutubeInstagram

Slovácku mám co vracet

Uherské Hradiště Fotbal 10. 7. 2019
Slovácku mám co vracet
Foto: sal

To nejlepší nakonec. Tak by se dal charakterizovat návrat šestatřicetiletého Milana Petržely do klubu, ze kterého nakoukl do evropského fotbalu. Za třináct let putování po českých klubech nasbíral rodák z Hoštic-Heroltic neskutečných 362 ligových startů, 12 bundesligových za Augsburg a 19 reprezentačních, včetně účasti na EURO. V plzeňské Viktorii získal čtyři mistrovské tituly a v lize nastřílel 42 branek. Jako bonus pak 16 zápasů v hlavní části Ligy mistrů a devětadvacet startů v Evropské lize. Zkušenějšího hráče do ofenzívy si trenér Martin Svědík nemohl přát.

 

Milane, v médiích se spekulovalo o zájmu Zlína. Bylo ve hře víc variant než návrat do Slovácka a co pro něj nakonec rozhodlo?

Variant více bylo. Ve hře bylo i zahraničí, ale nebylo zase tak atraktivní, jak bych si představoval, a nakonec rozhodovalo i srdíčko. Slovácku jsem vděčný, že mně dalo šanci nakouknout do ligy, i proto jsem měl vnitřní pocit, že mu musím něco vrátit.

 

V kariéře jste dosáhl téměř na vše, na co se dosáhnout dá. S jakými ambicemi jdete do Slovácka?

Pomoci mužstvu, aby dosáhlo na vyšší příčky než dosud. Chci předat na hřišti i v kabině zkušenosti, které jsem nasbíral.

 

Změnilo se Slovácko výrazně za dobu, co jste byl pryč?

Slovácko se změnilo celé, ale lidé kolem něj i v kancelářích zůstali stejní. Samozřejmě, kabina se vyměnila. Znám se jen s Honzou Palinkem, se kterým jsem ještě hrával, a samozřejmě s Michalem Kadlecem a Michalem Daňkem.

 

V Plzni vám končila smlouva. Věděl jste už dlouho dopředu, že ji s vámi Viktoria neprodlouží?

Plzeň se neopouštěla snadno. Mně i klubu se po celou dobu dařilo. Nějaké náznaky o konci jsem měl, pak už se mnou ale mluvili narovinu, že si můžu hledat nějaké angažmá. Kdybych si ale nic nenašel, tak by mě z Plzně nevyháněli a na nějaké smlouvě bychom se domluvili, i kdybych pomáhal třeba v béčku nebo juniorce.

 

Bude váš návrat na Moravu se vším všudy? Tedy, přestěhujete se sem i s rodinou?

Budeme bydlet v Hradišti. S partnerkou pocházíme z Vyškova a není vyloučené, že se usadíme v Hradišti i natrvalo. Uvidíme, jak se to bude na Slovácku vyvíjet.

 

Přicházíte deset dní před ligovým startem. Nemůže být problém v sehranosti s týmem?

Je to malinko hektické. Ale myslím, že jsem natolik zkušený borec, že si sedneme s trenérem, řekne mně, co ode mě čeká a myslím, že nebude problém.

 

Smlouvu jste podepsal na dva roky. Bavili jste se i o případném zapojení do klubu po skončení kariéry?

Ve smlouvě to není, ale bavili jsme se i na toto téma.

 

Před vámi je duel na Spartě, které jste v dresu Slovácka vstřelil svůj první ligový gól v prvním ligovém startu. Těšíte se na ten zápas?

Samozřejmě. Na Spartě nemáme co ztratit, takže můžeme v klidu hrát svůj fotbal. Jedeme tam pro tři body. Se Spartou to bývá vždycky specifický zápas. Oni kopou jako elektriky a doma jsou nepříjemní. Mají ale slabinu v tom, že diváci je nepodrží v každé situaci. Když se jim nedaří, tak jdou proti nim. Proto se jim budeme snažit narušit pohodu.

 

V pátém kole vás čeká zápas v Plzni. Budete moci nastoupit?

Jistě. Nejde o žádné hostování, takže proti Plzni nastoupím.

 

Když jste odcházel ze Slovácka lidé si vás pamatovali se čtyřkou na zádech. Teď jste oblékl dres s číslem jedenáct. Vrátíte se ke čtyřce?
Mám pocit, že čtyřka je obsazená a rád bych zůstal u jedenáctky. Většinu kariéry mě provází ona, tak bych jí chtěl zůstat věrný, a nakonec je i volná po Divišovi.
 

 

Autor: rek

Vaše názory

Petržela po třinácti letech opět na Slovácku

Uherské Hradiště

Petržela po třinácti letech opět na Slovácku

Opona dalšího ligového ročníku se zvedne už tento víkend. Slovácko jde do něj s ambicemi nestrachovat se...

9. 7. 2019
Strání si zahraje MOL Cup

Strání

Strání si zahraje MOL Cup

Fotbalisté FC Strání, desátý tým uplynulého ročníku divize, si zahraje předkolo pohárové soutěže MOL Cup, přes který...

9. 7. 2019
Fotbalový maraton

Spytihněv

Fotbalový maraton

Fotbalové hřiště ve Spytihněvi bylo svědkem 2. ročníku čtyřiadvacetihodinového maratonu v kopané. Kopačky obuli malí, velcí, mladí,...

8. 7. 2019
Po remíze s Trenčínem na Spartu

Uherské Hradiště

Po remíze s Trenčínem na Spartu

Slovácko v generálce na ligovou premiéru na pražské Letné remizovalo se slovenským Trenčínem, když o výhru přišlo...

8. 7. 2019
TOPlist