FacebookYoutubeInstagram

Nová brodská vláda nastupuje. Starosta zůstane jednatelem nemocnice

Uherský Brod Zprávy 5. 11. 2018
Nová brodská vláda nastupuje. Starosta zůstane jednatelem nemocnice

Nový brodský starosta Ferdinand Kubáník zůstane neplaceným jednatelem nemocnice, v jeho kompetenci bude nadále rozhodování o strategických cílech společnosti s ručením omezeným.

Foto: sal

Jmenování nejmladšího starosty Uherského Brodu, kterým se stane teprve šestatřicetiletý Ferdinand Kubáník z KDU-ČSL. Volba nové městské rady se dvěma úplnými nováčky, odchod starosty Patrika Kunčara mezi řadové zastupitele a přesun dosavadního třetího místostarosty Davida Surého do nově zřízené funkce uvolněného radního. To jsou nejzajímavější body programu dnešního ustavujícího zastupitelstva Uherského Brodu.

Připomeňme, že místní koalice má staronovou podobu KDU-ČSL (7 mandátů), ODS (5) a Nezávislí za rozvoj města (3). V zastupitelstvu tak získává většinu 15:12.

Nový starosta Ferdinand Kubáník ještě nenastoupil do funkce a už čelí prvnímu podezření. Část veřejnosti upozorňuje na fakt, že i když bude starostou, na místě jednatele nemocnice zůstane. „Scénář je ten, že starosta setrvá ve funkci jednatele bez nároku na výplatu a ponechá si kompetenci na strategická rozhodnutí. O provoz nemocnice se pak bude starat provozní ředitel, jehož funkce bude zřízena a obsazena na základě výběrového řízení. Provozní ředitel dostane smlouvu na dobu určitou, konkrétně na čtyři roky,“ říká zdroj DOBRÉHO DNE s tím, že starosta tak získá pojistku návratu do řídící funkce v případě, že by skončila jeho politická kariéra. „A to v obou případech, tedy po předčasném ukončení mandátu nebo odchodu v případě dalšího nezvolení,“ doplnil zdroj.

„Je to pravděpodobné, ale o podobě výběrového řízení se začne jednat až poté, co získá pověření,“ poznamenal místostarosta Petr Vrána. „Na každý pád práci ve městě se chci věnovat naplno, budu tedy uvolněným starostou,“ ujišťuje Ferdinand Kubáník.

V devítičlenné městské radě už nezasedne odcházející starosta Patrik Kunčar. „Řekl jsem už dřív, že dál chci pro město pracovat jako řadový zastupitel. O místo v radě jsem neměl zájem a kolegové to věděli,“ upřesnil. Kunčarovo místo mezi radními za KDU-ČSL získá Miroslav Vaškových. Dalšími lidoveckými radními se stanou Ferdinand Kubáník, David Surý a Terezie Fojtíková. ODS nominovala Jana Hrdého, Karla Hřiba a Marka Kyrsche. Dvojicí radních za Nezávislé za rozvoj města je Petr Vrána a Marie Vaškovicová.

Kromě Miroslava Vaškových a Karla Hřiba, kteří jsou v radě úplnými začátečníky, se do nejvyšších pater brodské politiky po několika letech vrací Ferdinand Kubáník a Marek Kyrsch.

Autor: JAROSLAV CHUDARA

Vaše názory

Opozice nepodpoří Frolce, sedí na dvou židlích jako starosta

Uherské Hradiště

Opozice nepodpoří Frolce, sedí na dvou židlích jako starosta

Koaliční partneři v Uherském Hradišti bijí na poplach, na dnešní ustavující zastupitelstvo musí dorazit všech čtrnáct zastupitelů,...

5. 11. 2018
Tucet rošád se starosty! V pondělí se ještě čeká na změny v Hradčovicích, Hostětíně, Pitíně a Veletinách

Slovácko

Tucet rošád se starosty! V pondělí se ještě čeká na změny v Hradčovicích, Hostětíně, Pitíně a Veletinách

Hned dvanáct obcí na Uherskohradišťsku hlásí nového „šéfa“. Komunální volby totiž pořádně zamíchaly s kartami. Asi vůbec...

4. 11. 2018
Spravedlnost i v Praze

Uherské Hradiště

Spravedlnost i v Praze

Spolek Spravedlnost usilující o spravedlnost české justice rozšířil svoji činnost i do hlavního města. Další setkání přátel...

2. 11. 2018
Brodské ulice Soukenická a U Fortny hlásí kolaps. Co s tím?

Uherský Brod

Brodské ulice Soukenická a U Fortny hlásí kolaps. Co s tím?

I když se nové brodské zastupitelstvo poprvé sejde až v pondělí 5. listopadu, už dnes je tady...

2. 11. 2018
TOPlist