FacebookYoutubeInstagram

Kino pobuřovalo, u "Kafé" skončilo

Uherský Brod Zprávy 25. 7. 2017
Kino pobuřovalo, u Kafé skončilo
Foto: Ilustrační foto

Letní kino v Uherském Brodě, které začalo v roce 2013 promítat u kavárny Ulité Kafé, se po třech letošních projekcích muselo stěhovat. V sobotu se tak už hrálo na náměstí 1. máje. Důvod? Podle místostarosty a radního pro kulturu Petra Vrány vadila lidem z okolí nadměrná hlučnost.

„Fanoušci letního kina se ale nemusí bát. Produkce se začnou střídat na místech, kam se chodívalo za filmy dřív. Tedy v zahradě Panského domu nebo na náměstí 1. máje, kde se v sobotu promítala komedie Špunti na vodě,“ oznámila Elen Sladká, mluvčí města. Zájemců o promítání pod širým nebem nebylo na úvod sezony málo, filmy postupně navštívilo 70, 90 a 50 lidí. „Jenomže dělali větší hluk, než na který jsou obyvatelé z okolních domů zvyklí,“ vysvětluje Petr Vrána.

Příznivci kina s touto verzí nesouhlasí a podle zdroje DOBRÉHO DNE chystají vedení města předat petici nazvanou jednoduše: Chceme letní kino u Ulitého Kafé v Uherském Brodě. „Zatím se šíří přes sociální síť, ale to se brzy změní,“ řekla jedna ze signatářek s poznámkou, že stěžovatelem na radnici byl údajně pouze jeden člověk.

Autor: ara

Vaše názory

Klec spadla. Trio už garáže nevyloupí

Slovácko

Klec spadla. Trio už garáže nevyloupí

Záhada šestatřiceti garáží, ze kterých od loňského prosince postupně zmizely věci za více než půl milionu korun,...

25. 7. 2017
Motoristy, chodce i cyklisty čeká týden hrůzy

Kunovice

Motoristy, chodce i cyklisty čeká týden hrůzy

O pochopení, toleranci a trpělivost prosí správci železničních dopravních cest, silničáři a také kunovická radnice všechny motoristy,...

24. 7. 2017
Setmělo se a nastalo krupobití. Poničilo kemp

Pozlovice

Setmělo se a nastalo krupobití. Poničilo kemp

Silná bouře s krupobitím vyplavila v sobotu navečer kemp v Pozlovicích u Luhačovic. Přírodní živel zlikvidoval také...

24. 7. 2017
Stížnosti zabraly, branka je opět otevřená

Uherské Hradiště

Stížnosti zabraly, branka je opět otevřená

Obyvatelé sídliště Štěpnice při cestě za lékařským vyšetřením v Uherskohradišťské nemocnici ušetří čas i nohy. Vedení špitálu...

24. 7. 2017
TOPlist