FacebookYoutubeInstagram

O Gravitation budou besedovat nejlepší sportovci regionu

Uherské Hradiště Kultura 4. 5. 2016
O Gravitation budou besedovat nejlepší sportovci regionu

Dokument Gravitation má v sobě sílu, energii a úžasné myšlenky. Nutí člověka zamyslet se nad svým životem a motivuje ke změně. „Devět sportovců, devět různých pohledů na svět, devět občas až neuvěřitelných životních příběhů. Z každého si člověk může odnést něco jiného.“ Takové reakce vzbudil nový český snímek Gravitation, který uvede kino Hvězda pro veřejnost v pátek 6. května ve 20.00.

Promítání sportovně-motivačního filmu s besedou a hostem a několika dalšími překvapeními se současně zúčastní pět nejlepší sportovních kolektivů okresu Uherské Hradiště. Pozvání přijmou hokejisté z Uherského Ostrohu, juniorské fotbalistky 1.FC Slovácko, florbalisté Spartaku Hluk, softbalistky Snails Kunovice a členové Armwrestlingu Hluk.

Gravitation není typický dokument. Staví na úspěchu internetových motivačních videí a v devadesáti pěti minutách tak předává divákovi hlavně energii zabalenou v příbězích sportovců, kteří to v životě neměli snadné a jejich sporty nejsou v Česku na nejvyšších příčkách popularity. Spojuje je boj s gravitací, každý na ni má svůj vlastní recept. Po boku Libora Podmola se v něm představí nejlepší český jezdec na BMX Michael Beran, freerunneři Jim Dohnal a Tomáš Zonyga, propagátoři street workoutu rapper Marcus Revolta a Adam Raw, Ferda Mravenec extrémních sportů Jan Kaňůrek, stunt rider Martin Krátký a parašutista Jakub Pavlíček. Jedná se o celovečerní debut tvůrců Petra Špetly a Denisy Gumbírové s hudbou od skladatele Karla Antonína.

Autor: IVA PAŠKOVÁ
Inzerce

Vaše názory

Jarek Nohavica hvězdou BHL!

Uherské Hradiště

Jarek Nohavica hvězdou BHL!

Velkým překvapením Buchlovského hudebního léta bude koncert ostravského básníka a písničkáře Jaromíra Nohavici, který vystoupí za doprovodu...

3. 5. 2016
Unikátní koncert ve věznici

Uherské Hradiště

Unikátní koncert ve věznici

Umíme Hrát a Memoria vás zvou na unikátní koncert, který se koná ve středu 4. května v...

3. 5. 2016
Večer ve společnosti Talentina

Uherské Hradiště

Večer ve společnosti Talentina

Premiérový koncert cyklu Musica Reduta se koná v úterý 3. května v 19.30 v Redutě. Představí mladé...

2. 5. 2016
Krátce z kultury

Slovácko

Krátce z kultury

Příměstský tábor u tetiček na dědině V duchu starých tradic se ponese příměstský tábor Moje Slovácko aneb...

2. 5. 2016
TOPlist