FacebookYoutubeInstagram

Práce s mladými hasiči je na výborné úrovni

Uherské Hradiště Společnost 15. 4. 2019
Práce s mladými hasiči je na výborné úrovni

Václav Holásek

Každým rokem se dobrovolní hasiči scházejí k tomu, aby bilancovali uplynulý rok. Letos se okresní sdružení hasičů sešlo ve Veletinách. Jedním z hlavních bodů byla i zpráva o činnosti mladých hasičů na našem okrese.

Práci s mládeží a výchově mladých hasičů byla a je v okrese Uherské Hradiště věnována vždy velká pozornost.

Již tradičně probíhal seriál soutěží Velká cena mladých hasičů OSH Uh. Hradiště, jarní a podzimní kola hry Plamen, okresní kolo dorostu, krajská a jiná postupová kola.

Velká cena mladých hasičů odstartovala v dubnu v Bojkovicích a měla celkem deset kol. Do tohoto seriálu bylo celkem zapojeno 10 sborů se staršími žáky a 8 sborů s mladšími žáky. Skutečná účast na soutěžích byla pravidelně vyšší. Vítězství ve velké ceně si v kategorii mladších odneslo SDH Míkovice, následovalo Staré Město A a Bojkovice. V kategorii starších to bylo SDH Bojkovice, SDH Míkovice a Staré Město. Nejlepší čas v PÚ za sezónu 2018 ve starší kategorii mělo SDH Bojkovice s časem 14,29 na soutěži v Jalubí a v mladší kategorii SDH Bojkovice na soutěži na Salaši s časem 17,38. Ve štafetách dvojic kraluje s nejlepším časem 65,54 SDH Staré Město A v mladších a s časem 49,16 SDH Bojkovice ve starších žácích. Závěr velké ceny spolu s vyhlášením soutěže proběhl na náměstí TGM v Uherském Hradišti.

V květnu proběhla také všechna okresní kola. Jako první okresní kolo dorostu. Přihlásila se celkem 2 družstva dorostenek, a to z SDH Bílovice a Míkovice. Z dorostu jednotlivců celkem 3 dorostenky a 11 dorostenců. Z krajského kola, které pořádalo OSH Zlín, nepostoupilo na republikové kolo do Plzně žádné družstvo nebo jednotlivec z našeho okresu.

Druhou sobotu v květnu následovalo okresní kolo hry Plamen, jarní část, tato soutěž proběhla v Nedakonicích, ale s účastí o dost vyšší oproti dorostencům. Celkem 12 sborů s mladšími žáky a 16 se staršími. Můžeme tvrdit, že 28 sborů je ohromné číslo. V mladších zvítězilo Staré Město A, následovaly Míkovice a Bojkovice. Ve starších pak Míkovice, Staré Město a Šumice, všichni jmenovaní ve starší kategorii si zajistili postup na krajské kolo. Zde Staré Město obsadilo 4. místo, Míkovice 6. a Šumice 12. místo.

V soutěži O pohár ředitele HZS reprezentovala náš okres tři družstva mladších žáků a stejný počet starších. V konečných výsledcích se ve starší kategorii nejlépe umístilo SDH Míkovice na 2., SDH Bojkovice na 4. a SDH Staré Město na 10. místě. V kategorii mladších to byla družstva SDH Míkovice na 3. místě, SDH Staré Město na 8. a SDH Bojkovice na 10. místě.

Podzimní kolo hry Plamen proběhlo v Šumicích, a to v disciplínách závodu požárnické všestrannosti pro obě kategorie a útok CTIF pro starší žáky. Celkem se zúčastnilo 19 hlídek mladších a 19 hlídek starších žáků. Nejlépe se umístilo v kategorii starší SDH Staré Město s časem něco málo přes 20 minut, v mladších pak SDH Míkovice. V útoku CTIF nastoupilo celkem 8 družstev starších žáků, kdy si vítězství odneslo SDH Staré Město, následovalo SDH Míkovice a SDH Šumice.

Autor: Václav Holásek, starosta OSH UH

Vaše názory

Dílo Joži Uprky na jednom místě

Uherské Hradiště

Dílo Joži Uprky na jednom místě

Dílo významného malíře Moravského Slovácka Joži Uprky je v takto uceleném formátu zcela ojedinělé. Je jistě vynikajícím...

13. 4. 2019
Zuzana Bubílková bavila uherskobrodské publikum

Uherský Brod

Zuzana Bubílková bavila uherskobrodské publikum

První dáma české politické satiry, novinářka, publicistka, moderátorka a také bavička Zuzana Bubílková zavítala se svým pořadem...

13. 4. 2019
Posbírali vzorky ze sedmdesáti obcí

Ostrožská Lhota

Posbírali vzorky ze sedmdesáti obcí

Letos se na koštu pálenek v Ostrožské Lhotě ochutnávalo 486 vzorků. „Oproti minulým ročníkům máme o dost...

12. 4. 2019
Tanečnice postoupily na celostátní přehlídku

Otrokovice

Tanečnice postoupily na celostátní přehlídku

Dvě skupinky tanečního oboru ZUŠ Uh. Hradiště pod uměleckým vedením Jany Trubačíkové se účastnily krajské postupové soutěžní...

11. 4. 2019
TOPlist