FacebookYoutubeInstagram

Spravedlnost i v Praze

Uherské Hradiště Zprávy 2. 11. 2018
Spravedlnost i v Praze

Slováckého podnikatele a mecenáše Zdeňka Zemka podpořil na setkání Spolku Spravedlnost v Praze také bývalý ředitel Národní galerie profesor Milan Knížák.

Foto: rek
Inzerce

Spolek Spravedlnost usilující o spravedlnost české justice rozšířil svoji činnost i do hlavního města. Další setkání přátel a sympatizantů Spolku se konalo tentokrát v Praze. V prostorách THE SENSES se sešlo na dvě stě osob, kterým nejsou lhostejné kroky soudních orgánů v kauze chomutovských solárních elektráren slováckého podnikatele a mecenáše Zdeňka Zemka a jeho synů, Zdeněk-SUN a Saša-SUN. Mezi účastníky setkání nechyběl ani bývalý ředitel Národní galerie a rektor Akademie výtvarných umění Milan Knížák, který se postavil jednoznačně na stranu otce a synů Zemkových. "Dobře si pamatuji, jak stát podporoval vznik slunečních elektráren, a po letech, když se změnil politický názor, začal hon na „voltaické čarodějnice“. Pronásledování Zdeňka Zemka považuji za neoprávněné a účelové," zdůraznil známý český performer. Na stranu nově založeného spolku se postavila i Společnost pro právní stát. "Jsou dvě možnosti - buď jde o justiční omyl, nebo o justiční zločin. Celou kauzu budeme nadále pozorně sledovat,“ řekl na setkání předseda Společnosti pro právní stát, spisovatel Václav Budínský.         

Spolek, jehož první setkání proběhlo v Uherském Hradišti, plánuje i další aktivity. V sobotu 17. listopadu proběhne v uherskohradišťském Klubu kultury benefiční Koncert pro Spravedlnost, na kterém vystoupí slovenská skupina NO NAME nebo hudební virtuos Felix Slováček a zpěvačka Jitka Zelenková. "Všichni vystupující i pořadatelé chtějí koncertem vyjádřit svůj nesouhlas s rozhodnutím soudů, které vůbec neberou v potaz argumenty obhajoby. Dosavadní průběh celého soudního řízení v koordinaci s kampaní veřejnoprávní televize vypadá jako předem naplánovaný," zve na koncert předseda Spolku Spravedlnost Petr Vašát.   

Autor: rek

Vaše názory

Brodské ulice Soukenická a U Fortny hlásí kolaps. Co s tím?

Uherský Brod

Brodské ulice Soukenická a U Fortny hlásí kolaps. Co s tím?

I když se nové brodské zastupitelstvo poprvé sejde až v pondělí 5. listopadu, už dnes je tady...

2. 11. 2018
Město půjčí zájemcům až 500 tisíc!

Uherské Hradiště

Město půjčí zájemcům až 500 tisíc!

Obyvatelé Uherského Hradiště nepolevují v rekonstrukcích domů i bytů s nejlevnějším úvěrem na trhu v kapse! Aspoň...

1. 11. 2018
Historické sloučení škol vytáhlo z pokladny přes 20 milionů korun!

Korytná

Historické sloučení škol vytáhlo z pokladny přes 20 milionů korun!

Investice roku? Spíš rovnou desetiletí. Tak se v Korytné hovoří o historickém spojení místní školy s mateřinkou,...

1. 11. 2018
Kam s dětmi při vyšetření? Špitál je pohlídá

Uherskohradišťsko

Kam s dětmi při vyšetření? Špitál je pohlídá

Maminka Soňa Pokorná má dvouletá dvojčata. Když si po pádu na zledovatělém chodníku pochroumala ruku, musela na...

31. 10. 2018
TOPlist