FacebookYoutubeInstagram

Po třiceti letech prohráli, ale stále umí

Uherské Hradiště Fotbal 22. 7. 2019
Po třiceti letech prohráli, ale stále umí

Fotbalisté TSM Slovácká Slavia Uherské Hradiště po 30 letech. Horní řada zleva: Radim Palčík, Zdeněk Ševčík, Karel Kloček, Jaroslav Zemánek, František Flíbort, Daniel Tichý, Milan Obdržálek, Petr Zajíc, Zdenek Koch, Tomáš Grebeň, Radek Pekárek, Petr Hruška, Vlastimil Hanáček, trenér Zdeněk Malina, dolní řada zleva: Pavel Žák, Libor Bernatík, Robert Samsonek, Oldřich Šipka, Zdeněk Sonntag, Vilém Janík, Ivo Toman, Milan Andrýsek, Libor Lamáček.

Foto: zdm
Inzerce

Richard Dostálek, Radim Palčík, Jaroslav Zemánek, Milan Andrýsek… na trenérské lavičce Zdeněk Malina. Vzpomínáte? Už je to třicet let, co fotbaloví dorostenci TSM Slovácká Slavia Uherské Hradiště hráli první ligu! Úspěšná parta si dala dostaveníčko v Miloticích, kde zavzpomínala na éru, kdy se nesmazatelně zapsala do historie hradišťské kopané.

„To byly krásné časy, první ligu jsme hráli dva roky. Nezapomenutlené vzpomínky a úžasná parta kluků, kteří táhli za jeden provaz nejen na hřišti, ale i mimo něj,“ zavzpomínal Oldřich Šipka, jeden z členů týmu, který sraz zorganizoval společně s bývalým spoluhráčem Radkem Pekárkem.

Do Milotic dorazilo 25 hráčů, kteří se postavili domácímu výběru do 40 let. „Největší hvězda Richard Dostálek, který to z nás dotáhl nejdál, když odehrál 350 prvoligových zápasů za Brno, pražskou Slavii, Slovácko a Zlín a oblékal i dres ruské Kazaně, bohužel nepřijel. Už předem slíbil účast na oslavách sto let fotbalu v Nedakonicích,“ prozradil Šipka.

„Dorostenci“ se po třiceti letech vítězství nedočkali, v Miloticích prohráli 2:3. Střelecky se prosadili Sonntag a Šipka z pokutového kopu. „Jelikož polovina kádru soupeře ještě aktivně hraje, tak to nebylo vůbec špatné. Kluci nic ze svého umu nezapomněli,“ komentoval těsnou porážku Šipka.

Autor: ceh

Vaše názory

Stovku oslavili s novou hymnou

Nedakonice

Stovku oslavili s novou hymnou

„Výhra je náš sen, když fotbal je vášeň, soupeře roznesem,“ to jsou úvodní slova nové hymny fotbalistů...

19. 7. 2019
Poprvé se trefil Hruboš

Slovácko

Poprvé se trefil Hruboš

Krátká letní pauza pozvolna povolává do „zbraně“ i fotbalové týmy Uherskohradišťska. K třetiligovým borcům ČSK Uherský Brod...

19. 7. 2019
Došek opět řádil, gólové hody ale režíroval osvětimanský  Zýbal

Osvětimany

Došek opět řádil, gólové hody ale režíroval osvětimanský Zýbal

Kdyby se tak dal vrátit čas aspoň o několik let zpátky. Možná právě takové myšlenky se honily...

17. 7. 2019
Úřední zpráva OFS Uh. Hradiště

Uherské Hradiště

Úřední zpráva OFS Uh. Hradiště

1. Zprávy OFS • Předseda (sekretariát) OFS čerpá ŘD v termínu od 8....

17. 7. 2019
TOPlist