FacebookYoutubeInstagram

Autista vyrazí na festival do Maďarska

Uherské Hradiště Kultura 28. 6. 2019
Autista vyrazí na festival do Maďarska
Foto: Marek MALŮŠEK
Inzerce

Úspěšná inscenace režiséra Michala Zetela Autista bude za pár dnů reprezentovat Českou republiku na mezinárodním divadelním festivalu v maďarském Vácu. Na festivalu VéNégy ji slováčtí divadelníci odehrají v pátek 5. července.

„Jsme pyšní na to, že Česko budeme jako jediní zastupovat právě my z Uherského Hradiště. Autista je s téměř stovkou repríz nejúspěšnější inscenací Malé scény a kromě domácího publika jej obdivovali i diváci v Praze, Brně, Olomouci či Šumperku. Tam všude jsme sklízeli obrovské ovace,” říká ředitel divadla a režisér divácky mimořádně oblíbeného titulu Michal Zetel. Maďarské představení bude zároveň posledním. "Ne proto, že bychom už neměli pro koho hrát, zájem je pořád velký, ale nedovolují nám to technické možnosti divadla a vysoká vytíženost našich herců v dalších projektech,” vysvětluje ředitel.

O čem je Autista

Hru přímo pro Slovácké divadlo napsala Alžběta Michalová, která se inspirovala příběhem vlastního bratra. „Nezažít je, nemohla bych o nich psát. Nejsou to totiž zážitky, které by se daly vymyslet,“ řekla autorka. Herec Josef Kubáník za ztvárnění titulní postavy získal cenu za nejlepší herecký výkon Největší z pierotů. „Při vzpomínce na Autistu se mi vybaví velká dřina, následně nečekané nadšené přijetí a velké emoce. Ve spoustě diváků otevřela naše inscenace jejich 13. komnaty. Někteří se rozplakali, jiní zamysleli, další si slíbili, že se budou víc zajímat o lidi kolem sebe. Ale hlavně nikdo snad nezůstal nezasažený. A za to jsem vděčný nejvíc,“ uvedl herec Josef Kubáník.

Autor: tym

Vaše názory

Dojdi na piknik a okoštuj!

Strážnice

Dojdi na piknik a okoštuj!

Na Jarmarku chutí a vůní v rámci MFF Strážnice můžete ochutnat tradiční pokrmy ze Slovácka, které se...

28. 6. 2019
Poslední Rychlé šípy už tento týden

Uherské Hradiště

Poslední Rychlé šípy už tento týden

Poslední představení právě končící divadelní sezóny odehrají divadelníci tuto neděli 30. června na Kolejním nádvoří. Půjde, jak...

28. 6. 2019
BUĎ ANEBO s jubilejním Luhovaným Vincentem

Luhačovice

BUĎ ANEBO s jubilejním Luhovaným Vincentem

Dnes startuje jubilejní, desátý ročník multižánrového festivalu Luhovaný Vincent - možnost, či nutnost jasné volby bez kompromisů,...

28. 6. 2019
Masters of Rock je metalovým svátkem

Vizovice

Masters of Rock je metalovým svátkem

Kultovní festival Masters of Rock láká desetitisíce fanoušků z celého světa na svou opojnou atmosféru, kterou nabízí...

28. 6. 2019
TOPlist