FacebookYoutubeInstagram

Derby jako řemen! Rozhodl až 20. nájezd

Slovácko Hokej 9. 1. 2019
Derby jako řemen! Rozhodl až 20. nájezd
Foto: sal

Kdo přišel v sobotu na zimní stadion v Uherském Hradišti, nelitoval. Rekordní návštěva viděla dramatickou bitvu, ve které se nakonec až po samostatných nájezdech radoval Uherský Ostroh.

UH. HRADIŠTĚ - UH. OSTROH 4:5 SN

„Kdyby soupeř podával stejné výkony i v ostatních zápasech, nebyl by tam, kde je. Ale je otázkou, jestli se nevybičuje jen proti nám a Uherskému Brodu,“ komentoval vydřené vítězství Lubomír Procházka, předseda ostrožského klubu.

Hokejisté Uh. Hradiště totiž bez diskuzí předvedli nejlepší výkon sezony. I když rychle prohrávali 0:2, v polovině zápasu dokonali gólem Tomeška obrat na 3:2. Přetahovaná pokračovala dál. Ostrožané ještě dvakrát do konce třetiny srovnali krok a závěrečná část patřila gólmanům, kteří se doslova předháněli, kdo udělá lepší zákrok.

Jelikož vítězný gól nepadl ani v prodloužení, o majiteli bonusového bodu rozhodly samostatné nájezdy. I při nich si fanoušci přišli na své, o vítězi totiž rozhodl v pořadí až 20. nájezd, který proměnil ostrožský Pavel Flora.

„Klíčovým okamžikem byla 29. minuta, kdy Stránský vyrovnal na 3:3 a Kojecký mu následně hokejkou přerazil ruku. Rázem se nám rozpadl druhý útok a obraz hry se vyrovnal. Soupeř spoléhal na první lajnu a nastřelované puky. Ale nakonec jsme byli šťastnějším týmem,“ zhodnotil zápas Procházka.

Branky: Červenka 2, Lažek, Tomešek - Mika, M. Rauš, Stránský, Pavel Flora, rozh. nájezd Pavel Flora. Třetiny 1:2, 3:2, 0:0 - 0:1.

UH. HRADIŠTĚ: Kubík - Lažek, D. Fridrich, Klauda, Lišaník, Studený, Hrabec, Kojecký, Kršjak - Červenka, D. Fridrich, Kotačka - Nohál, Burša, Tomešek - Větříšek, Pavlůsek, Šrenk - Kristek, Jurča, Forman.

UH. OSTROH: Valúch - Kučera, Žabčík, Nevídal, D. Rauš, Maršálek, Vaněk, Andrýsek - Mika, L. Zalubil, Hendrych - L. Galuška, Pavel Flora, Stránský (30. Petr Flora) - Beneš, J. Zalubil, M. Rauš.
Hodonín - UH. BROD 7:6 PP

Ani v Hodoníně se diváci nenudili. Oba týmy se po celé utkání přetahovaly o vedení. Ovšem ani šedesát minut čistého času nestačilo na určení vítěze. A protože v každé třetině se urodilo po dvou brankách na obou stranách, skončilo utkání 6:6. A to přitom v úvodu třetí třetiny vedli Broďané o dvě branky, domácí ale rychle odpověděli a manko dorovnali. Rozhodnutí přinesla až druhá minuta prodloužení, ve které Hodonín dokázal vstřelit rozhodující branku v přesilovce.

Branky: Pavlůsek, Mojžíš,

Vaněk, Surý, Bujáček, Vaculín. Třetiny: 2:2, 2:2, 2:2 - 1:0.

Uh. Brod: Chovanec - Kužílek, Vosátko, Mojžíš, Surý, Heča, Tomek - Vaculín, Klusák, Budil - Vaněk, Mikulec, Bujáček - Pavlůsek, Bařinka, Dvořáček.

Autor: ceh, hol, sal

Vaše názory

Dorostenci vezou stříbro

Uherské Hradiště

Dorostenci vezou stříbro

Stříbrné medaile vybojovali hokejoví dorostenci HC Uherské Hradiště na Vánočním turnaji v Českém Těšíně. Ve finále nestačili...

8. 1. 2019
Zlatá rozlúčka Ostrožanů

Uherský Ostroh

Zlatá rozlúčka Ostrožanů

Hokejoví mladší žáci HOKEJ Uherský Ostroh se rozloučili s rokem 2018 na podtrženou jedničku, když suverénně ovládli...

4. 1. 2019
Hokejisté si nenadělili ani bodík

Slovácko

Hokejisté si nenadělili ani bodík

Trojlístek týmů Uherskohradišťska v krajské lize finiš roku 2018 nezvládl, když nevybojoval ani bod. Nejblíže k němu...

3. 1. 2019
Trofej nad hlavou Volase a spol.

Uherské Hradiště

Trofej nad hlavou Volase a spol.

Hokejisté HC Uherské Hradiště si podmanili tradiční domácí turnaj o Pohár starosty města! Volas a spol. postupně...

2. 1. 2019

Související

Slovácko

Play-off zvedá oponu, derby ve čtvrtfinále!

Základní část je minulostí. Krajskou ligu čeká play-off, které odstartuje už ve středu. Hokejisté Uherského Ostrohu vyzvou...

Slovácko

Broďané stále žijí, Hradišti sezona končí

Hokejisté Uherského Hradiště si play-off Krajské ligy nezahrají, o naději se připravili překvapivou domácí porážkou s Rosicemi....

Slovácko

Šance Hradiště na play-off po derby klesly

Hokejisté HOKEJ Uherský ostroh zvládli nedělní derby s Uherským Hradištěm a v předstihu si zajistili minimálně třetí...

Slovácko

Ostrožané skončí nejhůře třetí, kdo je doprovodí do play-off?

Šest týmů už má jistotu play-off, o zbylá dvě místa bojují i hokejisté Uherského Brodu a Uherského...

TOPlist