FacebookYoutubeInstagram

SYNOT končí se sponzorstvím prvoligového sportu v Česku!

Uherské Hradiště Ostatní sporty 21. 1. 2016
SYNOT končí se sponzorstvím prvoligového sportu v Česku!
Foto: www.sparta.cz

V důsledku legislativních změn skupina SYNOT utlumí většinu svých sponzorských a reklamních aktivit v oblasti prvoligového sportu v České republice. Odstupuje tak od partnerství s nejvyšší fotbalovou ligou a v příští sezóně nebude pokračovat ve spolupráci s prvoligovými kluby AC Sparta Praha, Basketbal Nymburk a FK Jablonec. Ukončí rovněž podporu poskytovanou České unii sportu.

Legislativní změny mají totiž na skupinu zásadní dopad. Skokové navýšení daní v oblasti loterního průmyslu znamená pro skupinu v České republice ztrátu ve výši stovek milionů korun. S těmito finančními prostředky přitom bylo počítáno právě v oblasti marketingu a podpory sportu.

„Naše skupina působí přibližně ve dvaceti zemích světa, nicméně s takovým nesystémovým jednáním ze strany politické reprezentace jsem se nikde nesetkal. Jsem šokován takto neodborným a populistickým přístupem. Stát našim českým společnostem sebral takové množství peněz, že již sportovní aktivity v takové míře jako dosud jednoduše podporovat nemůžeme,“ uvedl Neofytos Neofytou, ředitel společnosti SYNOT International Limited.

Je to přitom v posledních čtyřech letech již podruhé, kdy sport kvůli nesystémovým a likvidačním legislativním zásahům přichází o nemalou finanční podporu, plynoucí z provozování loterií a jiných podobných her, která mu tradičně náležela a v řadě vyspělých států i nadále náleží. Vláda navíc nenabízí odpovídající alternativu a dosud nevytvořila kvalitní systém podpory sportu. Stát tak nikomu z oblasti sportu negarantuje, že peníze, které nově získá státní pokladna, budou přerozděleny mezi konkrétní subjekty.

„Spolupráce s nejvyšší ligou i jednotlivými kluby jsme si vždy velmi vážili. Přestože je naše skupina silná, není bohužel možné, aby její zahraniční společnosti dotovaly podnikání v České republice a doplácely tak na velmi krátkozraké a populistické kroky české vlády, která hází podnikatelům a živnostníkům klacky pod nohy. V rámci velmi omezených zdrojů, které nám zůstanou, tak budeme nadále realizovat pouze tradiční podporu sportu na Valašsku a Slovácku, které se věnujeme již více než 15 let," doplnil Ivo Valenta, chairman of the board společnosti WCV World Capital Ventures Cyprus Limited.

Skupina SYNOT podporuje sport také v ostatních zemích, kde působí - například na Slovensku či v Lotyšsku. V současné době pokračuje ve vyhledávání dalších možností podpory sportu v zemích, v nichž rozvíjí své podnikatelské aktivity.

Autor: pek

Vaše názory

Valenta s Planetou lámali rekordy

Slovácko

Valenta s Planetou lámali rekordy

Siloví trojbojaři ze Slovácka zazářili na republikovým šampionátu v Sedlčanech. Junior Jan Hanáček ze Spartaku Uherský Brod...

20. 1. 2016
Zlatý hattrick brodské Barbory Tykalové

Uherský Brod

Zlatý hattrick brodské Barbory Tykalové

Medailové vykročení do nového roku mají za sebou krasobruslaři Bruslařského klubu Uherský Brod. Sedmičlenná výprava od Olšavy...

19. 1. 2016
Triumf Úlehly, nejlepší selhali

Uherské Hradiště

Triumf Úlehly, nejlepší selhali

Pátý díl mariášnické ligy Za Moravú v Uherském Hradišti se stal kořistí Pavla Úlehly z Pohořelic, který...

18. 1. 2016
Thoře uctili devětadvaceti medailemi

Uherský Brod

Thoře uctili devětadvaceti medailemi

Premiérový ročník judistického Memoriálu Miroslava Thoře v Uherském Brodě zcela ovládli domácí závodníci, kteří posbírali 29 medailí...

8. 1. 2016
TOPlist