FacebookYoutubeInstagram

Fantastický Martin Gavenda školil favority, Málkovi unikl bronz

Březolupy Motorsport 2. 5. 2019
Fantastický Martin Gavenda školil favority, Málkovi unikl bronz
Foto: sal
Inzerce

Plošináři z Březolup na domácím oválu zářili

Plošinář Martin Gavenda z Autoklubu Březolupy vypálil na domácím oválu rybník všem favoritům, když ovládl druhý podnik Přeboru ČR jednotlivců, který je kvalifikací do seriálu mistrovství republiky. Na cestě za vítězstvím ztratil jediný bod. Parádní představení domácích podtrhl čtvrtý Martin Málek a šestý Patrik Mikel.

„Můj tajný tip byl, že vyhraje Málek, ale jeho týmový parťák všechny příjemně překvapil. Zdá se, že se mu vrací forma a současně vyplácí investice do techniky i výstroje,“ komentoval triumf Josef Mizera, jednatel pořádajícího Autoklubu Březolupy.

Druhý přeborový závod Gavendovi zkrátka vyšel parádně, jediný bod ztratil v šestnácté jízdě ve prospěch plzeňského Simoty. Jinak soupeřům vždy ukázal záda. „Martin je tak po dvou závodech třetí, na lídra ztrácí jen tři body. Výrazně se tak přiblížil startu v seriálu mistrovství republiky, do kterého se kvalifikuje nejlepší osmička,“ připomněl Mizera. Na dobré cestě je i Martin Málek, který v sobotu sváděl atraktivní boj o třetí místo. „Jeho jízdy dostávaly diváky do varu, v jedné se prodral z posledního místa až na první a vzápětí sebral dva body pražskému Klímovi až v poslední zatáčce,“ uvedl Mizera. Málek nakonec získal stejně bodů jako Simota z Plzně, ale v rozjezdu zaspal na startu a manko už nesmazal.

Třetí z domácí party Patrik Mikel, který však hájil barvy Pardubic, dojel šestý.  O lepší výsledek se připravil nulou v rozjížďce číslo devět. Jinak atakoval bednu.

V závodě stopětadvacítek se radoval Vojtěch Šachl z Divišova, domácí František Hřib skončil desátý.

Zrcadlo výsledků, Březolupy: 1. Martin Gavenda 14, 2. Petr Chlupáč (Praha) 13, 3. Zdeněk Simota (Plzeň) 12+3, 4. Martin Málek 12+2, … 6. Patrik Mikel 10. Průběžné pořadí po 2. závodě: 1. Simota 27, 2. Chlupáč 25, 3. Gavenda 24, … 10. Málek 12, … 12. Mikel 10.

Autor: ceh

Vaše názory

Málek má formu, prodá ji doma?

Březolupy

Málek má formu, prodá ji doma?

Česká plochodrážní špička míří do Březolup. V sobotu 27. dubna se malá obec na Slovácku stane dějištěm...

26. 4. 2019
Podmol předvede supertrik s X-Games

Hluk

Podmol předvede supertrik s X-Games

Praha, Moskva a v sobotu na Slovácku. FMX rideři míří do Hluku, kde se fanouškům představí v...

31. 12. 2018
Závodníci ze Slovácka sbírali vavříny v Evropě i na Slovensku

Staré Město

Závodníci ze Slovácka sbírali vavříny v Evropě i na Slovensku

Závodníci staroměstského Motosportklubu sbírají vavříny i za hranicemi České republiky. Ze slovenského Holíče, kde se na místním...

16. 12. 2018
Veterán Antonín Křápek je opět mistrem Evropy!

Ostrožská Lhota

Veterán Antonín Křápek je opět mistrem Evropy!

Třiasedmdesátiletý motocrossový rider Antonín Křápek z Ostrožské Lhoty je po roce opět veteránským mistrem Evropy v závodě...

6. 10. 2018
TOPlist