FacebookYoutubeInstagram

Lenka Fleková se vrací do Kunovic, odpoutá tým ze dna?

Kunovice Házená 15. 5. 2014
Lenka Fleková se vrací do Kunovic, odpoutá tým ze dna?
Foto: sal

Házenkářky Kunovic mají za sebou bouřlivý rok, skončily desáté

I když házenkářky SHK Kunovice obsadily v konečném účtování první ligy až desátou pozici, o tragédii nikdo nemluví. Klub má totiž za sebou bouřlivý rok, ve kterém zažil  trenérskou rošádu a ještě se potýkal s tréninkovou morálkou i zraněním klíčových postav týmu. Blýská se však na lepší časy, do týmu se totiž po letech vrací Lenka Fleková, nejlepší házenkářka roku 2003!

„Postavení odpovídá možnostem, na špici ani na střed tabulky jsme prostě neměli. Osmdesát procent kádru tvoří vysokoškolačky, což se odráží v tréninkové docházce a posléze ve výsledcích. Ve druhém poločase holkám většinou rychleji ubývaly síly,“ pustil se do hodnocení sezony René Gärtner, kunovický kormidelník, který začátkem února vystřídal na lavičce zkušeného Antonína Střelce. Za jeho odchodem stály neshody s vedením klubu i některými hráčkami. Štafetu převzal přesně v polovině soutěže, tým měl na kontě pouhých 6 bodů. Pod jeho taktovkou uhrál o tři více. „Kádr byl úzký, proto jsme angažovali na hostování z brněnských Bohunic Cvingráfovou s Pánkovou. Určitě týmu pomohly, ale s trénováním byly trošku na štíru,“  podotkl Gärtner, kterému přidělalo vrásky i zranění Kláry Kosinkové a především Jarmily Štěrbové. Nejzkušenější hráčka sice naskočila do rozjetého vlaku po lednové operaci kolena, nicméně v závěru sezony si zranění obnovila.

Kunovjanky si trošku v jarní části soutěže hrály na Jánošíka, bohatým braly, chudým dávaly... A tak třeba vyplenily tvrz Vršovic, porazily čtvrtý Zlín B nebo remizovaly s vítěznou zálohou pražské Slavie, na druhou stranu prohrály s Mostem či v Porubě. „Naštěstí jsme zvládli klíčové zápasy s Bohunicemi a Plzní, jejich skalpy nám zajistily setrvání v soutěži,“ podotkl Gärtner, který měl v týmu pouze čtyři domácí hráčky - Štěrbovou, Kratochvílovou, Hrabalovou a Glozovou. I to je důsledek špatné tréninkové morálky. „Vynikající sezonu má za sebou Hrabalová, která si snad s výjimkou brankářky zahrála na všech postech. A nikdy neremcela. Je to lídr týmu, jde ostatním holkám příkladem,“ smekl lodivod a jedním dechem ještě vyzdvihl výkony Štěrbové a brankářského tandemu Pauříková, Tobiášová, která se vrátila na palubovku jen pár měsíců od porodu. „Můj obdiv mají ale všechny hráčky. Žádný zápas nevypustily, semkly se a bojovností a srdcem šly naproti vítězství,“ dodal Gärtner.

Třebaže sezona sotva skončila, na Bělince už hlásí první změny v kádru. Na odchodu jsou Pánková s Cvingráfovou, které zamíří do Pardubic, kde studují vysokou školu. Otazník visí nad Malachovskou, která má údajně nakročeno do nově tvořícího se týmu v Ivančicích.

Na spadnutí je naopak příchod Lenky Flekové, několikanásobné reprezentantky, účastnice mistrovství světa i Evropy a házenkářky roku 2003, která ukončila angažmá v interligovém Veselí nad Moravou. „Když nedostane lukrativní nabídku ze Zlína, který vede bývalý veselský kouč Peter Sabadka, půjde k nám. Za Kunovice hraje její dcera Lucie, s holkama už navíc půl roku trénuje a klubu šéfuje její sestra Helena. Už chce být prostě doma,“ potvrdil Gärtner, který věří, že zkušenosti Flekové tým katapultují minimálně do středu tabulky.

Autor: ceh

Vaše názory

„Už chci domů, snad budu holkám, co platná“

Kunovice

„Už chci domů, snad budu holkám, co platná“

Veselí je ukončená kapitola, šanci nedostane ani Zlín. Lenka Fleková, bývalá reprezentantka a trojnásobná mistryně republiky, se...

15. 5. 2014
Vymalováno do přestávky

Kunovice

Vymalováno do přestávky

Prvoligové házenkářky SHK Kunovice mají po sezoně. V derniéře padly na palubovce HC Plzeň, když se na...

9. 5. 2014
Házenkářky Veselí balancují nad sestupovou propastí!

Veselí nad Moravou

Házenkářky Veselí balancují nad sestupovou propastí!

Pořádně nervózní závěr sezony čeká na interligové házenkářky Veselí nad Moravou. V play out nestačily překvapivě na...

6. 5. 2014
Vyhrály jen jednou

Veselí nad Moravou

Vyhrály jen jednou

Jen jednu výhru si v domácí hodonínské hale připsaly v úvodu série play - out s Pískem...

29. 4. 2014
TOPlist