FacebookYoutubeInstagram

Krajské ředitelství policie otevřelo své nové sídlo

Zlín Zajímavosti 19. 12. 2009
Krajské ředitelství policie otevřelo své nové sídlo
Inzerce

Otevření budovy nového Krajského ředitelství policie Zlínského kraje se spolu s policejním prezidentem, členy policejního prezidia i vedení nového krajského ředitelství, vedení zlínské radnice a dalších čestných hostů, zúčastnili také krajští radní, statutární námětek hejtmana Libor Lukáš i hejtman Zlínského kraje Stanislav Mišák.

Krajské ředitelství policie Zlínského kraje zahájí oficiálně svou činnost 1. ledna 2010. U republikové policie doposud platilo původní uspořádání a Územní odbor Zlín byl spolu s dalšími patnácti okresy součástí rozsáhlé správy Jihomoravského kraje. „Namísto stávajících osmi krajských ředitelství jich bude od nového roku čtrnáct. Tato vyznaná změna je jedním z deseti pilířů právě probíhající reformy Policie ČR,“ pronesl při slavnostním otevření policejní prezident Oldřich Martinů.

V současnosti je ve Zlínském kraji ve služebním poměru celkem 1200 policistů a 240 občanských zaměstnanců. Od nového roku se zde rozšíří počty o padesát policistů a třicet občanských zaměstnanců na celkový počet přesahující 1500 lidí.

Sídlo nového Krajského ředitelství policie Zlínského kraje je v čerstvě zrekonstruované 12. budově bývalého svitovského areálu ve Zlíně. Práci zde nalezne 150 zaměstnanců v podobě vedení krajského ředitelství, analyticko – právní oddělení, odbor vnitřní kontroly, ředitelství lidských zdrojů a logistických článků. V současné policejní budově na náměstí 3. května zůstanou zachována všechna oddělení kriminální služby a vyšetřování, dopravní policie i pohotovostní a eskortní oddíl.  

„Při dnešním slavnostním otevření nového Krajského ředitelství policie se spojily dvě věci. To, že se 21. správní budova stala sídlem Zlínského kraje můžeme považovat za dobrou adresu a okolní objekty bývalého svitovského areálu tím budou využívány daleko rychleji a tak budou postupně začleňovány do samotného krajského města. To se již podařilo v podobě 22. a 23. budovy a dnes také v podobě 12. budovy a mám z toho velikou radost. Tím se naplnilo společné vynaložené úsilí, aby byl Zlínský kraj, tak jako jiné kraje, plnohodnotný a měl spolu s dalšími i svou instituci Krajského policejního ředitelství. Není to otázka prestiže, ale řízení a pro občany nalezení všech pro ně významných institucí i integrovaného záchranného systému v relativně blízkém a dobře dostupném území. Umístění Krajského policejního ředitelství bylo mírně složitější v návaznosti na státní zastupitelství a soud, ale vše se zdárně podařilo dokonce s dvouletým předstihem, což je také zapříčiněno podporou ze strany Zlínského kraje, který o Krajské policejní ředitelství moc stál a jeho vybudování podpořil částkou 30 milionů korun a v příštím roce Zlínský kraj poskytne také 1 milion korun na vnitřní vybavení,“ uvedl hejtman Zlínského kraje Stanislav Mišák. 

Autor: MP

Vaše názory

Podvodníci útočí přes internet

Slovácko

Podvodníci útočí přes internet

Pokud rádi nakupujete přes internet, zbystřete svoji pozornost! Policie totiž nyní často naráží na podvedené zákazníky, kteří...

16. 12. 2009
Pohotovost zůstane zachována

Slovácko

Pohotovost zůstane zachována

Ve stejném rozsahu jako letos zůstane i v příštím roce zachována služba lékařské a lékárenské pohotovosti ve...

16. 12. 2009
Lidovci neslyší na argumenty

Praha

Lidovci neslyší na argumenty

Lidovcům se minulý týden opět podařilo dostat na pořad jednání poslanecké sněmovny jejich novelu loterijního zákona. Aniž...

14. 12. 2009
Nový model náměstí počítá s pódiem i kácením!

Uherské Hradiště

Nový model náměstí počítá s pódiem i kácením!

Sláva, veřejností očekávaný model nové tváře Masarykova náměstí v Uherském Hradišti, kterou mu má vtisknout mnohamilionová rekonstrukce,...

11. 12. 2009
TOPlist