FacebookYoutubeInstagram

Cvičení před případnou krizí

Uherské Hradiště Společnost 1. 10. 2013
Cvičení před případnou krizí
Foto: pri

Uherské Hradiště, resp. Společnost krizové připravenosti zdravotnictví ČLS JEP a Fakulta logistiky a krizového řízení Univerzity T. Bati v uplynulém týdnu představily protagonisty a hosty Mezinárodní konference MEKA - Medicína katastrof. Na tomto v pořadí XVI. ročníku se řešilo hlavní téma, a to Reakce státní správy a samosprávy na mimořádné události.

"Odborný program je rozdělen hned do několika dílčích témat řazených do ucelených bloků. Zahajovacím tématem bude kauza metanol, která si vyžádala koordinaci řešení na ústřední úrovni a která prověřila připravenost na mimořádné události neobvyklým scénářem," sdělil Ivo Barteček, děkan FLKŘ v Uherském Hradišti.

Nechyběl ani blok přednášek věnovaný infekčním onemocněním v nejrůznějších podobách - od importu vysoce nebezpečných nákaz po epidemie a pandemie včetně pandemie chřipky. Další tematický blok se věnoval složkám IZS, jejich připravenosti, a to především na úrovni havarijního plánování.

Součástí konference byl workshop s názvem Připravenost obcí a krajů na mimořádné události. Čas byl vyhrazen také dobrovolnickým organizacím při řešení mimořádných událostí a vzdělávání jako nedílným součástem připravenosti každého jednotlivce i celků. Praktickou ukázku předvedl Český červený kříž Blansko.

Zastoupeny byly i další ústřední orgány - Ministerstvo vnitra ČR, Generální ředitelství HZS ČR a rovněž hasiči z krajských sborů, záchranné služby, zástupci krajských hygienických stanic, krizoví manažeři nemocnic, hlavní sestry i primáři ze zdravotnických zařízení v ČR a SR.

Autor: kul

Vaše názory

Hodaři si pošmákli na vdolečcích i žmolkovici

Vápenice

Hodaři si pošmákli na vdolečcích i žmolkovici

Ani v tak malé obci, jako jsou Vápenice, nacházející se u slovenských hranic, nezapomínají na tradice a...

30. 9. 2013
Starosta vsadil na Sylván zelený

Modrá

Starosta vsadil na Sylván zelený

V dobré pohodě, u dobrého vína a krásných písniček se sešli v Modré, kde proběhl 17. ročník...

27. 9. 2013
Botík lisoval přímo na pódiu

Boršice

Botík lisoval přímo na pódiu

Boršické burčákové slavnosti a jejich druhý ročník opět potrápil déšť. Nic neubral na kráse folklorních vystoupení, která...

26. 9. 2013
Nejslabší účast kynologů

Buchlovice

Nejslabší účast kynologů

Zámecký park vyměnil návštěvníky pamětihodností a obdivovatelé fuchsií za myslivce a milovníky psů, kteří se do Buchlovic...

26. 9. 2013
TOPlist