FacebookYoutubeInstagram

Obnova Vinohradů skončí až v roce 2014

Uherský Brod Zprávy 5. 7. 2012
Obnova Vinohradů skončí až v roce 2014
Foto: ilustr.
Inzerce

Více než čtyřicet milionů korun se v posledních letech investovalo do obnovy brodského sídliště Pod Vinohrady. Většina z více než tří tisíc obyvatel se už může těšit z nových chodníků, upravených zelených zákoutí, většího počtu parkovacích ploch i moderních dětských hřišť. Novinkou je také kamerový bod městské policie na takzvaném "výškáči". Město minulý týden představilo harmonogram třetí a závěrečné čtvrté etapy.

"Předmětem další etapy jsou stejně jako v předchozích etapách rekonstrukce chodníků, hřišť či rozšíření parkovacích stání. Například v ulici Revoluční jich ke stávajícím přibude dalších sedmnáct. Práce, které začnou v září, se mimo jiné dotknou ulic Osvoboditelů, Rychtalíkova nebo například Revoluční. Dokončení třetí etapy se plánuje na červen následujícího roku," informovala Elen Sladká, mluvčí Brodu. V rámci této etapy se proinvestuje dalších 10 milionů korun. Veřejné prezentace se zúčastnila asi stovka obyvatel sídliště, kteří představitele města upozornili na řadu dalších problémů, které je v lokalitě pálí.  "Jen nás mrzí, že se lidé více nezapojili do plánování revitalizace. Nabídli jsme občanům možnost vyjádřit se v dotaznících, ale vrátila se nám jich jen pětina," postěžoval si Vojtěch Vráblík, vedoucí městského odboru investic.

Za dva roky by mělo být celé sídliště kompletně zrekonstruované. Na ruch pod okny se musí připravit obyvatelé ulic Za Humny, Luhanova, Partyzánů a znovu, i když jen částečně,  také v Rychtalíkově. Jen v těchto ulicích se objeví i tři zmodernizovaná hřiště.

Aby byla modernizace "starého sídliště", jak se mu také někdy říká, kompletní, plánuje radnice také investice mimo oficiální plány. "Během tří let dojde k zásadní opravě silnice v ulici Větrná. Kromě toho se již projekčně zpracovává další rekonstrukce náměstí 1. máje, do jehož úprav se investuje také několik milionů korun," doplnil Vráblík.

​Vedení města představilo na závěr prezentace zajímavou motivační novinku pro účast na veřejných projednáních "Představitelé města vylosovali čtyři občany, kteří vyhráli volné vstupenky na 3D promítání v kině Máj," upřesnila mluvčí Sladká.

Autor: fab

Vaše názory

Slavnost svatých Cyrila a Metoděje

Velehrad

Slavnost svatých Cyrila a Metoděje

Slavnostní poutní mši svatou celebroval kardinál Dominik Duka. Na Velehrad tradičně dorazily tisícovky poutníků z celé republiky....

5. 7. 2012
Zahradník chválil budování průmyslových zón

Zlínský kraj

Zahradník chválil budování průmyslových zón

Budování průmyslových zón je dobrý nástroj v boji proti nezaměstnanosti. Tvrdí to uznávaný odborník a člen Národní...

5. 7. 2012
Dny lidí dobré vůle

Velehrad

Dny lidí dobré vůle

Dvoudenní Dny lidí dobré vůle Velehrad 2012 byly odstartovány včerejším koncertem Večer lidí dobré vůle. Pozvání přijali...

5. 7. 2012
Děti straší bezdomovci, krysy a rezavý plot!

Uherské Hradiště

Děti straší bezdomovci, krysy a rezavý plot!

Torzo stavby Domu mládeže je zdrojem problémů pro děti sousedící mateřské školy Pod Svahy! Léta chátrající neudržovaný...

5. 7. 2012
TOPlist