FacebookYoutubeInstagram

Ulité kafe. Zbourat, nebo prodat?

Uherský Brod Zprávy 9. 5. 2018
Ulité kafe. Zbourat, nebo prodat?

Karel Gregor, který proměnil Ulité kafe ve vyhledávaný podnik s bohatým kulturním programem.

Foto: sal

Budoucnost dnes už zavřené brodské kavárny Ulité Kafé a přilehlé parcely už nejspíš nezůstane v rukách současného zastupitelstva. Rozhodnutí bude pravděpodobně patřit až k úkolům politické reprezentace, která vzejde z říjnových komunálních voleb. Dnešní zástupci města rozhodli minulou středu pouze o tom, že směna pěti pozemků v lokalitě Zelnice za parcely v Seichertově ulici, kde Ulifé Kafé stojí, nepřichází v úvahu. O tuto transakci požádala místní lékařka Zuzana Karásková.

„Hodlám sousední nemovitost a pozemek uvést do řádného stavu,“ uvedla lékařka v žádosti, kterou má DOBRÝ DEN k dispozici. Požádala přitom o ceny za metr čtvereční v místě a čase obvyklé, a to s ohledem na to, že budova Ulitého Kafé je vhodná k demolici. Proč neuspěla? „Podle pravidel města je možné směnit pozemky jen v rámci stejného území. Navíc parcely s nemovitostmi se mohou prodávat pouze v rámci výběrového řízení, ideální je internetová aukce,“ vysvětlil místostarosta David Surý, předkladatel návrhu na usnesení, s jehož schválením zastupitelé neměli problém.

Otázkou zůstává, jak město se svým majetkem naloží. „Není to otázka dne, pravděpodobně se rozhodnutí bude týkat nového zastupitelstva,“ naznačuje další vývoj starosta Patrik Kunčar. A prozradil, že ve hře zůstávají dvě varianty řešení. „Buď se nechá budova zbourat a celý prostor se vyřeší prodejem v rámci veřejné soutěže, anebo se stavba zachová a prodá včetně pozemku. A to znovu soutěžní formou,“ přiblížil starosta.

Město si už dřív nechalo vypracovat od studentů brněnské architektury modelové varianty možného využití. „Získali jsme několik návrhů. Mně osobně se líbily ty, které po zbourání současné budovy nabízejí výstavbu bytového domu. Ale zatím jde pouze o nezávazné studie. Co v Seichertově ulici nakonec vznikne, na to zatím jasná odpověď neexistuje,“ řekl před časem místostarosta Petr Vrána.

Autor: JAROSLAV CHUDARA

Vaše názory

Hercům hrozí přesun do kasáren. Najde radnice společnou řeč se sokoly?

Uherské Hradiště

Hercům hrozí přesun do kasáren. Najde radnice společnou řeč se sokoly?

Čísla jsou neúprosná, radnice v Uherském Hradišti investovala do oprav Slováckého divadla za posledních pět let bezmála...

9. 5. 2018
Kříž z 19. století posunou a odvrátí konec světa!

Boršice

Kříž z 19. století posunou a odvrátí konec světa!

Konec světa je zažehnán! Aspoň podle pověsti, která se váže ke kamennému kříži nad Boršicemi z roku...

8. 5. 2018
Pozor na další komplikace v dopravě. Traplice se uzavírají!

Traplice

Pozor na další komplikace v dopravě. Traplice se uzavírají!

Řidiči, zbystřete! Traplice se bezmála na pět měsíců stanou domovem silničářů, kteří se pustí do rekonstrukce 552...

8. 5. 2018
Ulité kafe. Zbourat nebo prodat? Rozhodne až nové zastupitelstvo?

Uherský Brod

Ulité kafe. Zbourat nebo prodat? Rozhodne až nové zastupitelstvo?

Budoucnost dnes už zavřené brodské kavárny Ulité Kafé a přilehlé parcely už nejspíš nezůstane v rukách současného...

7. 5. 2018
TOPlist