FacebookYoutubeInstagram

Kam ještě vyrazit na podzim?

Slovácko Čtení 14. 11. 2018
Kam ještě vyrazit na podzim?

Nenechte se odradit sychravým počasím a vyrazte do přírody.

Foto: ilustrační foto

Dalo by se říct, že jsme u dalšího dílu, kam se vydat na toulky v podzimním období. Již v předešlém čísle jste se mohli dočíst, že zpříjemnit si podzim můžete v termálech a horkých vřídlech a resortech. Ale sychravé měsíce si můžete zpříjemnit i dalšími výlety.

Toulky po Česku

Pokud vyhledáváte místa, kde podzim s přírodou doslova čarují a vykreslují tak krásné barevné scenérie, kde stromy hrají všemi barvami a hromady popadaného listí tvoří nadýchané peřinky, zbystřete! Následující tipy jsou určeny jak pro fotografy, kteří krásu podzimu chtějí zachytit přes čočku fotoaparátu, ale také pro zamilované páry či rodiny s dětmi. Můžete vyrazit do přírody, do Česka, které se na podzim pyšní neskutečnými úkazy. Například vyhlídky a rozhledny jsou v tomto ročním období ideální volbou. Nemusíte chodit zrovna na rozhlednu Brdo v Chřibech, kde jsme všichni jistě byli několikrát, i když určitě stojí za to udělat si malou procházku. Zavítat můžete také na Medvědí stezku na Šumavě. Podívat se na zabarvené vrcholky Beskyd se vám poštěstí z rozhledny z Velkého Javorníku, nebo se můžete vydat na Kokořínsko na naučnou Cibulkovu stezku, která začíná ve Mšeně. I na Valašsku je krásně, o tom vás nejspíš přesvědčovat nemusím. Úžasné Čertovy skály jsou nejoblíbenějším skalním útvarem v celém kraji.

Pokud se vám ovšem nechce jezdit tak daleko a cestovat po celé České republice, můžete zůstat na Slovácku, kde se přímo v srdci Slovácka, nad městem Uherské Hradiště, klene Park Rochus, který je v podzimním období přímo kouzelným místem na procházky či pikniky.

Dále zkuste prozkoumat okolí Pálavy a Mikulova , to je  úchvatné samo o sobě v kterémkoliv ročním období, na podzim si můžete cestu zpříjemnit navíc zajímavým bonusem v podobě vína.

Pokud si chcete takzvaně zpříjemnit chuť podzimu a také obohatit své poznatky historie, vydejte se na zámky a hrady napříč celou republikou.  Mnoho z nich sice uzavřelo své brány posledního října, avšak zbytek z nich, a že jich je, vás jistě naláká i přes zimu. Mnoho zámků a hradů je totiž pro návštěvníky otevřeno celoročně. Například hrad Karlštejn, Křivoklát, zámek Hluboká nebo Rožmberk, ... Pozadu nejsou ani muzea, například to v Českém Krumlově. Otevřených muzeí je samozřejmě daleko víc, kromě jiných můžete zavítat opět na Valašsko, do Rožnova pod Radhoštěm, kde je velmi populární Valašské muzeum v přírodě.
Další tipy:
•    Dvorský les

•    Havlova skála na Berounce

•    Čertova stěna v  jižních Čechách

•    Kunratický les v Praze

•    Vraní hory v Krkonoších

Autor: nik

Vaše názory

Svatý Martin letos na bílém koni nepřijel!

Slovácko

Svatý Martin letos na bílém koni nepřijel!

Kde se vzal svátek svatého Martina a víte něco o jeho historii? Pokud ne, můžete si rozšířit...

12. 11. 2018
Češi jsou milovníci kol

Slovácko

Češi jsou milovníci kol

I když byste to možná neřekli, tak náš národ si velmi oblíbil cyklistiku. Není ale vždy všechno...

1. 11. 2018
Zpříjemněte si podzim koupáním v termálech!

Slovácko

Zpříjemněte si podzim koupáním v termálech!

Už dávno neplatí, že termály jsou jenom pro důchodce a že ti jediní je navštěvují. Termály jsou...

30. 10. 2018
Co jste netušili o porodu?

Slovácko

Co jste netušili o porodu?

V některé mamince slovo porod vyvolává negativní zkušenosti či mrazivé vzpomínky, ale znám i takové, co byly...

27. 10. 2018
TOPlist