FacebookYoutubeInstagram

Sjízdnost silnic je na internetu

Slovácko Zprávy 13. 1. 2009
Sjízdnost silnic je na internetu

Zima je zrádná - O zrádnosti zimy se řidiči už nesčetněkrát přesvědčili, o aktuální sjízdnosti je proto nově informují weby silničářů.

Foto: ceh

Silničáři servírují motoristům hned dvojí informace o stavu vozovek na Uherskohradišťsku

Řidiči, pozor! Dřív než usednete za volant, mrkněte na aktuální stav silnic na Uherskohradišťsku. Aktuální a přesný servis o povrchu vozovek, jejich sjízdnosti, ale i počasí a uzavírkách „visí“ na internetových stránkách Ředitelství silnic Zlínského kraje - www.rszk.cz/sjizdnost.html Na portálu je k dispozici mapa Zlínského kraje se souhrnným hodnocením situace i tabulkový přehled hlášení z jednotlivých dispečinků. Informace z Uherskohradišťska má pod palcem Správa a údržba silnic Slovácka. „Stránky jsou pravidelně aktualizovány při každé změně počasí nebo podmínek sjízdnosti a ještě pak čtyřikrát denně v předem stanovených časech,“ říká Radek Berecka, provozně-technický náměstek ředitele Ředitelství silnic Zlínského kraje (ŘSZK). Čerstvý servis je šoférům nabízen vždy mezi třetí a pátou hodinou ranní, sedmou a osmou ranní, druhou a třetí hodinou odpoledne a mezi šestou a osmou hodinou večerní. Motoristům podává pomocnou ruku i Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD), které spustilo unikátní centralizovaný webový systém informování o dopravní situaci na silnicích. Čeští řidiči tak mohou jednoduše na internetu zjistit, jaký je stav silnice, po které plánují cestu. Servis je dostupný na adrese www.dopravniinfo.cz. „Do mapového prostředí portálu jsou zobrazovány informace o nehodách, počasí, překážkách provozu, kolonách, uzavírkách, objížďkách a dalších výjimečných událostech, které mají vliv na bezpečnost a plynulost provozu,“ prozradil Alfred Brunclík, generální ředitel ŘSD. Dopravní informace na internetový portál poskytují vedle správců komunikací i všechny složky Integrovaného záchranného systému, ale také třeba Český hydrometeorologický ústav. Celý systém je ovládán z ostravského Národního dopravního informačního centra. „V mapovém okně se zobrazují dopravní informace podle aktuálního data a výběru lokality (kraj, okres, obec, silnice, trasa - pozn. autora). Po čtyřměsíčním zkušebním provozu portál poběží od ledna na plné obrátky,“ doplnil Brunclík. Jestliže služba ŘSZK je v provozu vždy jen v zimním období (od 1. listopadu do 31. března), stránky ŘSD jsou motoristům k dispozici celoročně. „Super zpráva, hlavně pro řidiče z povolání. Ale i sváteční šoféři informacemi o stavu vozovky a případných uzavírkách určitě nepohrdnou,“ je přesvědčený Jiří Kyncl. 

Autor: ceh

Vaše názory

Vaculík je doma!

Staré Město

Vaculík je doma!

Prožívá si asi nejkrušnější chvíle, zářijová nehoda před Starým Městem mu totálně převrátila život naruby. Už čtvrtý...

13. 1. 2009
Nudný silvestr

Uherskohradišťsko

Nudný silvestr

Silvestr na Uherskohradišťsku byl klidný. Policisté ani hasiči se příliš nezapotili, počet zásahů a výjezdů spočítali na...

13. 1. 2009
Hříchy zjistí na CzechPointu

Slovácko

Hříchy zjistí na CzechPointu

Už více než pět tisíc řidičů na Uherskohradišťsku má na kontě alespoň jeden trestný bod, ale jen...

13. 1. 2009
Rozsvítila a má popálený obličej a ruce

Popovice

Rozsvítila a má popálený obličej a ruce

S popáleninami na rukách a obličeji skončila v brněnské fakultní nemocnici v Bohunicích seniorka z Popovic, která...

13. 1. 2009
TOPlist