FacebookYoutubeInstagram

Atleti druzí, vyhráli Majerčák s Kuntem

Uherské Hradiště Atletika 11. 7. 2018
Atleti druzí, vyhráli Majerčák s Kuntem
Inzerce

Atleti Tomáš Zajíc a Jakub Kunt ze Slovácké Slavie Uherské Hradiště prokázali výbornou formu před blížícím se mistrovství Evropy do 18 let v maďarském Györu, když patřili k tahounům týmu atletů Slovácké Slavie Uherské Hradiště ve třetím kole I. ligy. Nejlepší byl ale běžec Jakub Majerčák s 22 body.

„Kuba nenašel přemožitele v běhu na dvě stě ani čtyři sta metrů,“ uvedl trenér Robert Sklenář. Na nejkratší trati vybojoval třetí místo sprinter Adam Běhávka. Bodovali i štrekaři. Druhý doběhl na 800 m talentovaný Tomáš Zajíc, na patnáctistovce zase věkem ještě žák Tomáš Habarta. Šestým místem se na nejdelší trati 5 000 m blýskl zkušený Jakub Janíček a na překážkových bězích bodoval Nikolay Romanchenkov čtvrtým a osmým místem.

Jakub Kunt, který se společně se Zajícem představí v Györu, absolvoval dálku, trojskok a výšku. Nejvíce se mu dařilo ve skoku vysokém, kde vyhrál výkonem 204 centimetrů. „Ve skocích to ale nebylo ono, nakonec skončil šestý v dálce a pátý v trojskoku,“ dodal Sklenář.

Prim mezi vrhači hrál hostující Dominik Sokola, který vyhrál oštěp, v kladivu byl pátý a v disku osmý. Trenér a vedoucí týmu mužů Sklenář hodil v disku velmi slušných 41,24 m, čímž si zajistil čtvrté místo. „Všem atletům patří obdiv za bojovný výkon a nasazení, stejně tak zaslouží poděkování trenéři, kteří obětavostí a přístupem k svěřencům vytváří v týmu správného sportovního ducha,“ smekl Sklenář.

Zbylé výsledky, oštěp: 4. Robert Sklenář 41,24 m, koule: 4. Miroslav Břustek, 7. Jaroslav Hadaš, koule: 6. Miroslav Břustek, štafeta 4x100 m i 4x400 m: 2. Jurák, Majerčák, Romanchenkov, Běhávka. 

Autor: ceh

Vaše názory

Mistrovský double

Uherské Hradiště

Mistrovský double

Atlet Jakub Kunt ze Slovácké Slavie Uherské Hradiště se stal jednou z hvězd domácího šampionátu dorostenců a...

4. 7. 2018
Děvčata brala stříbro

Uherské Hradiště

Děvčata brala stříbro

Desítka dívek ze Základní školy Sportovní v Uherském Hradišti dokázala vybojovat v jubilejním 50. ročníku atletické týmové...

1. 7. 2018
V 1. lize se neztrácejí

Uherské Hradiště

V 1. lize se neztrácejí

Letos startují muži i ženy historicky poprvé ve stejné soutěži I. atletické ligy dospělých. Že se atletice...

29. 6. 2018
Stromšík trhal rekordy

Uherské Hradiště

Stromšík trhal rekordy

Odchovanec Slovácké Slavie Zdeněk Stromšík, který aktuálně obléká dres Vítkovic, zaběhl na akademických hrách v Brně nejrychlejší...

25. 6. 2018
TOPlist