FacebookYoutubeInstagram

Atlety Slovácké spasili Jakubové

Uherské Hradiště Atletika 30. 8. 2019
Atlety Slovácké spasili Jakubové
Foto: archiv klubu
Inzerce

Atleti Slovácké Slavie Uherské Hradiště obsadili v derniéře I. ligy v Břeclavi páté místo a slaví zachránu. Závody v Podluží patřily Jakubům - Majerčákovi a Kuntovi, kteří do týmového rance nasypali 52 ze 117 bodů.

I když získali shodně 26 bodů, na vítězství dosáhl pouze osmnáctiletý Majerčák, který ovládl běh na 400 i 800 metrů. Čtvrtku zvládl za 49,54 s., když za sebou nechal i vítkovického Césara. „Na půlce si zaběhl nový osobní rekord, který má od soboty hodnotu 1:55,36 minuty,“ doplnil Pavel Kunt, předseda atletického klubu. Dělené třetí místo přidal v běhu na 400 metrů Tomáš Zajíc (50,53 s.).

O rok starší Jakub Kunt tradičně absolvoval všechny své disciplíny a pokaždé se probil mezi nejlepší trojlístek. Až na vrchol se však tentokrát nedostal. „V dálkařském sektoru se pral s rozběhem, druhé místo si tak zajistil hned prvním pokusem (6,81 m), ze zbylých pěti měl čtyři neplatné,“ poznamenal šéf klubu a otec talentovaného atleta. Druhé místo vybojoval jeho syn i v trojskoku, když posledním pokusem skočil 14,11 metru. Jinak byl bronzový. Ve výšce pak přidal osm bodů za třetí místo (1,91 m).

Výrazně o sobě dali vědět oštěpaři. Dominik Sokola hodem dlouhým 66,98 metru vyhrál a Jan Anděl si novým sezonním maximem 61,22 metru zajistil druhé místo.

Body přidaly i štafety. Kvartet Bachan, Zajíc, Majerčák, Habarta doběhl druhý na 4x400 metrů (3:28.68 min.) a Kunt, Majerčák, Zajíc, Běhávka byli čtvrtí na 4x100 metrů. 

Autor: ceh

Vaše názory

Zlatý byl až poslední pokus

Uherské Hradiště

Zlatý byl až poslední pokus

Nestárnoucí atlet Vladimír Horák z Uherské Hradiště si dal dodatečný dárek k 80. narozeninám. Na Evropských hrách...

20. 8. 2019
Přivezla kompletní medailovou sbírku

Uherské Hradiště

Přivezla kompletní medailovou sbírku

Atletka Blanka Tomášková ze Slovácké Slavie Uherské Hradiště potvrdila parádní fazonu z republikového šampionátu dorostu a juniorů...

18. 7. 2019
Medailové žně v režii Tomáškové

Uherské Hradiště

Medailové žně v režii Tomáškové

Klobouk dolů! Atleti Slovácké Slavie Uherské Hradiště vybojovali na víkendovém mistrovství republiky dorostu a juniorů v Olomouci...

5. 7. 2019
Zlatá Blanka Tomášková

Uherské Hradiště

Zlatá Blanka Tomášková

Klobouk dolů! Blanka Tomášková ze Slovácké Slavie Uherské Hradiště vybojovala na mistrovství republiky do 22 let v...

25. 6. 2019
TOPlist