FacebookYoutubeInstagram

Bojovaly o vítězství

Uherské Hradiště Atletika 14. 7. 2018
Bojovaly o vítězství
Inzerce

Atletky Slovácké Slavie Uherské Hradiště ve třetím kole I. ligy dokonale využily výhody domácího stadionu a v desetičlenném pelotonu obsadily druhé místo, když na vítěznou Olomouc ztratily pouze pět bodů. Do týmového rance nasypala nejvíce bodů vrhačka Blanka Tomášková, která našla přemožitelku jen v disku.

Tomášková vyhrála hod kladivem, vrh koulí a pouze v disku brala „jen“ stříbro, když se blýskla novým osobním rekordem 43,12 metru. „Osobní maximum si polepšila rovněž Karolína Klišíková, která poprvé v kariéře pokořila padesátimetrovou hranici (50,86 m – pozn. autora) a zařadila se v hodu kladivem za Blanku na druhé místo. A body ještě přidala za sedmé místo v disku,“ prozradil kouč Robert Sklenář.

Tereza Řezníčková přepisovala osobák v kouli, výkon 11,10 m jí vynesl na páté místo. V oštěpu, ve své nejsilnější disciplíně, byla druhá. „Do oštěpařské soutěže jsme doma nasadili také nejmladší svěřenky, aby si osahaly prostředí dospěláckých závodů. Adéla Müllerová, Ema Flajzarová a Simona Salingerová překvapily postupem do finále,“ potěšilo Sklenáře.

V běhu na 800 m vyhrála stejně jako v minulém kole hostující Žofia Naňová, které zdatně sekundovala pátá Simona Vydržalová. „Simča si i přes nepříjemný silný vítr navíc vytvořila osobní rekord 4:53,40 minuty. Na patnáctistovce doběhla čtvrtá,“ dodal kouč. Talentovaná žákyně Karolína Mitanová skončila na krásném šestém místě na čtvrtce.

V dálkařském sektoru se nejlépe dařilo závodící vedoucí týmu Lence Brázdilové, která doma zažila atletické znovuzrození. V dálce za 550 cm brala čtvrté místo a v trojskoku přidala stříbro, když jí chyběly jen tři centimetry k pokoření dvanáctimetrové hranice! Větrné počasí dotlačilo k osobnímu rekordu 532 cm Janu Poláškovou, s nedovolenou podporou dokonce skočila ještě o osm centimetrů dál.

Výborné vystoupení uzavřely atletky třetím místem ve čtvrtkové štafetě (Vydržalová, Naňová, Juráková, Mitanová) a pátým místem ve štafetě na 4x100 metrů (Ondrigová, L. Brázdilová, J. Polášková, Jelínková).

Autor: ceh

Vaše názory

Atleti druzí, vyhráli Majerčák s Kuntem

Uherské Hradiště

Atleti druzí, vyhráli Majerčák s Kuntem

Atleti Tomáš Zajíc a Jakub Kunt ze Slovácké Slavie Uherské Hradiště prokázali výbornou formu před blížícím se...

11. 7. 2018
Mistrovský double

Uherské Hradiště

Mistrovský double

Atlet Jakub Kunt ze Slovácké Slavie Uherské Hradiště se stal jednou z hvězd domácího šampionátu dorostenců a...

4. 7. 2018
Děvčata brala stříbro

Uherské Hradiště

Děvčata brala stříbro

Desítka dívek ze Základní školy Sportovní v Uherském Hradišti dokázala vybojovat v jubilejním 50. ročníku atletické týmové...

1. 7. 2018
V 1. lize se neztrácejí

Uherské Hradiště

V 1. lize se neztrácejí

Letos startují muži i ženy historicky poprvé ve stejné soutěži I. atletické ligy dospělých. Že se atletice...

29. 6. 2018
TOPlist