FacebookYoutubeInstagram

Bravo! Čtyři tituly, devět medailí

Uherské Hradiště Atletika 12. 2. 2018
Bravo! Čtyři tituly, devět medailí

Atleti Slovácké Slavie Uherské Hradiště zazářili na halovém mistrovství Moravy a Slezska v Ostravě, které je tradičně prvním z vrcholů halové sezony. Z titulu šampiona se totiž radovala hned čtveřice svěřenců kouče Ivana Resslera.

„Vybojovali jsme dohromady devět medailí (4-4-1), což není vůbec špatný výsledek. Zvlášť když výpravu zasáhly zdravotní komplikace dalších kandidátů na medailová umístění, Kuba Majerčák měl teplotu a Erika Jelínka po rozbězích vyřadila bolest ve svalu,“ poznamenal Ivan Ressler, zkušený trenér hradišťských atletů.

Zlato si ve výšce vyskákala „novopečená“ žena Šárka Polášková, která triumfovala výkonem 161 centimetrů. Ještě se představila v trojskoku, kde za „let“ do vzdálenosti 11,18 metru brala bronz. Juniorka Simona Vydržalová nenašla přemožitelku v běhu na 800 metrů, když trať zvládla perfektně takticky a výkonem 2:19,61 minuty posunula hranici osobního rekordu. Na 400 metrů dominoval dorostenec Tomáš Zajíc, který si opět vylepšil osobní maximum. „Časem 50,07 sekundy potvrdil průběžnou vedoucí pozici v republikových dorosteneckých tabulkách. Bohužel na dvoustovku už nenastoupil, protože se u něj projevilo nastupující nachlazení,“ posteskl si Ressler. Čtvrtým moravsko-slezským mistrem se stal Jakub Kunt v trojskoku, které dolétl na značku 13,67 metru. V dálce i výšce přidal stříbro výkonem 659 cm, respektive 187 cm.

Ostravský šampionát absolvovala i vrhačská skupina trenéra Jana Horáka, která se v předvečer závodu vrátila ze soustředění v Nízkých Tatrách. Ale jejich výkony to nepoznamenalo. Blanka Tomášková získal v koulařském sektoru stříbro (12,57 m).

Největším překvapením byl výkon Nikolaye Romanchenkova, který poprvé mezi juniory běžel 60 m překážek. A svůj čas z rozběhu 8,64 s. ve finále posunul až na 8,60 s., což mu vyneslo stříbrnou medaili. V dálce obsadil páté místo za skok dlouhý 612 centimetrů.

Na severu Moravy se postavily na start i dorostenky Adriana Fornůsková, Barbora Jelínková a Kristýna Minaříková. „Adriana se časem 8,19 sekundy probojovala z rozběhu do finále šedesátky, kde jí o devět setin rychlejší čas vynesl páté místo a nové halové maximum. Barča nepostoupila z rozběhu,“ prozradil Ressler. Fornůsková ještě běžela dvoustovku, ve které skončila osmá. Minaříková nepostoupila z rozběhu na 60 m překážek.

Smolařem šampionátu byl sprinter Erik Jelínek, který si na hladké šedesátce sice časem 7,20 s. zajistil postup do finále, ale do bojů o medaile už nezasáhl. „Bolest svalu byla bohužel silnější než vůle startovat. A stejný osud jej potkal i na šedesátce překážek,“ litoval trenér. Jelínkův parťák Adam Běhávka zůstal o dvě setiny za branami finále na 60 m, na dvoustovce doběhl v rozběhu až třetí, což na průnik mezi nejlepší rovněž nestačilo. Zbylé výsledky, junioři - koule: 7. Matěj Bárta (10,75 m), dorostenci - 800 m: 6. Matěj Smělík (2:19,97 min.).

Autor: PETR ČECH

Vaše názory

Gymnazisté do finále

Uherské Hradiště

Gymnazisté do finále

Atleti a atletky Gymnázia Uh. Hradiště postoupili do celostátního kola Středoškolského atletického poháru, jehož pořadatelem je tradičně...

23. 10. 2017
Keňané nepřijeli, Maděrič byl třetí

Uherské Hradiště

Keňané nepřijeli, Maděrič byl třetí

Jubilejní 60. ročník Slováckého běhu, odkaz Emila Zátopka, ulicemi Uherského Hradiště se stal kořistí Lukáše Kučery z...

19. 10. 2017
Pohár starosty pro ZŠ Sportovní

Uherské Hradiště

Pohár starosty pro ZŠ Sportovní

Už 16. ročník atletického čtyřboje žactva o Pohár starosty města Uherské Hradiště vyhrála domácí ZŠ Sportovní, která...

16. 10. 2017
Zlatníková se zranila, atletky mají stříbro

Uherské Hradiště

Zlatníková se zranila, atletky mají stříbro

Atletky Slovácké Slavie Uherské Hradiště vybojovaly na mistrovství Moravy a Slezska družstev mladšího žactva v Ostravě-Vítkovicích skvělé...

16. 10. 2017
TOPlist