FacebookYoutubeInstagram

Medailové žně v režii Tomáškové

Uherské Hradiště Atletika 5. 7. 2019
Medailové žně v režii Tomáškové
Foto: sal

Klobouk dolů! Atleti Slovácké Slavie Uherské Hradiště vybojovali na víkendovém mistrovství republiky dorostu a juniorů v Olomouci osm medailí (2-4-2). Stoprocentně úspěšná byla juniorská vrhačka Blanka Tomášková, která vystoupala na stupně vítězů v kouli, disku i kladivu. Dvakrát brala titul šampionky!

„Blanka se v hodu kladivem blýskla nejlepším českým výkonem sezony, když nářadí poslala na hranici sedmapadesáti metrů (56,93 m - pozn. autora). Druhé Holcové ze Staré Boleslavi nadělila více než tři metry,“ smekl Pavel Kunt, předseda atletického klubu. Jeho dominantní postavení podtrhla třetím místem Kristýna Klišíková, která si o 25 centimetrů zlepšila osobní rekord. Nově má hodnotu 51,11 metru. Druhé zlato Tomášková získala ve vrhu koulí, kde opět hodila nejlepší český výkon roku - 13,88 metru.

Titul vicemistryně republiky přidala v hodu diskem. I když do finálové osmičky postoupila z prvního místa (40,51 cm) a vedení si ještě upevnila následujícím pokusem, kdy hodila 43,30 metru, finiš patřil Sedláčkové z Opavy, která ji odsunula na druhou příčku.

O jeden cenný kov méně vybojoval junior Jakub Kunt, který si vychutnal stříbrný double. V dálce se blýskl výkonem 6,98 metru, když nestačil jen na Jiráska z pražské Dukly. Ve finále trojskoku byl dlouho třetí, ale v páté sérii se vybičoval ke svému nejlepšímu výkonu sezony a za 14,37 metru bral stříbro.

„Ve výškařském sektoru ale Kuba neměl svůj den, nepřekonal laťku ve výšce 193 centimetrů a skončil v poli poražených,“ dodal předseda klubu a otec v jedné osobě.

Druhý skončil i junior Tomáš Zajíc na 400 m překážek. „O druhém místu rozhodovala cílová fotografie, Tom byl v cíli o setinu sekundy rychlejší než Pešta ze Spartaku Praha. Na vítěze ztratil půldruhé sekundy,“ prozradil Kunt. To pro Nikolaye Romanchenkova zůstaly finálové brány uzamčeny.

O poslední medailový úspěch se postaral junior Jakub Majerčák na hladké čtvrtce, která mu vynesla bronz a nový osobní rekord 48,77 s. Dosavadní tak vylepšil o 16 setin.

Nepopulární „brambory vykopal“ dorostenec Tomáš Habarta v běhu na 3 000 metrů, který trať zvládl za 9:00,29 minuty.

„Škoda, určitě měl na medaili. Kdyby zopakoval čtyři dny starý výkon z třetího kola I. ligy mužů, kdy si vylepšil osobní maximum na 8:54,76 minuty, radoval se z titulu…,“ litoval trošku Kunt.

Ve finále se představila také oštěpařka Tereza Řezníčková. I když hodila osobní rekord 40,24 metru, v konkurenci nejlepších juniorek skončila šestá. 

Autor: ceh
Inzerce

Vaše názory

Zlatá Blanka Tomášková

Uherské Hradiště

Zlatá Blanka Tomášková

Klobouk dolů! Blanka Tomášková ze Slovácké Slavie Uherské Hradiště vybojovala na mistrovství republiky do 22 let v...

25. 6. 2019
Memoriál Tichavského: Žně Slovácké

Uherské Hradiště

Memoriál Tichavského: Žně Slovácké

Sedmatřicet medailových umístění (18-10-9) vybojovali na premiérovém Memoriálu Květoslava Tichavského atleti pořádající Slovácké Slavie Uherské Hradiště. Největší...

7. 6. 2019
Moravský titul Mitanové s Nagyovou

Uherské Hradiště

Moravský titul Mitanové s Nagyovou

Deset medailí a dvanáct osobních rekordů, to je úctyhodná bilance atletické výpravy Slovácké Slavie Uherské Hradiště na...

4. 6. 2019
Zajíc se přeskákal do Švédska,rekord Tomáškové a zlatý hattrick

Uherské Hradiště

Zajíc se přeskákal do Švédska,rekord Tomáškové a zlatý hattrick

Splněný limit na evropský šampionát U20 ve Švédsku a třináct medailí, to je bilance atletů Slovácké Slavie...

23. 5. 2019
TOPlist