FacebookYoutubeInstagram

Mistrovský double

Uherské Hradiště Atletika 4. 7. 2018
Mistrovský double
Inzerce

Atlet Jakub Kunt ze Slovácké Slavie Uherské Hradiště se stal jednou z hvězd domácího šampionátu dorostenců a juniorů na stadionu pražské Julisky. Šestnáctiletý borec si totiž pověsil na krk hned dva cenné kovy, když vybojoval titul dorosteneckého mistra republiky v trojskoku a stříbro přidal ve výškařském sektoru. O druhé zlato se postaral čtvrtkař Tomáš Zajíc, osmičlenná výprava od řeky Moravy nakonec ukořistila pět medailí (2-2-1).

Trojskok je Kuntovou oblíbenou disciplínou, patřil mezi žhavé favority na titul. Hned prvním pokusem přeskočil čtrnáctimetrovou hranici a šel do čela. Jenže ve čtvrté sérii jej pokořil kolínský Holub, který skočil 14,13 metru. „Kuba ale nezpanikařil, zachoval klidnou hlavu a posledním pokusem za mohutného povzbuzování zbytku výpravy si dolétl pro zlato. Skočil 14,31 metru,“ rozplýval se kouč Jiří Brázdil. I ve výšce byl Kunt jedním z favoritů, ale do soutěže nevstoupil ideálně, když základ 184 centimetrů zvládl až na druhý pokus.

Další dvě postupné výšky už ale odskákal čistě, a když napodruhé zdolal laťku ve výšce 197 cm, bylo jasné, že si odveze medaili. Otázka byla jakou. V soutěži podle očekávání zůstal s olomouckým Pospíšilem a plzeňským Štefelou. „O stříbru se rozhodlo na výšce 204 centimetrů, kterou Kuba na rozdíl od Štefely zdolal na třetí pokus. Pospíšil pak přidal ještě dva centimetry a bral zlato,“ komentoval výškařské rozuzlení Brázdil. V dálce skončil Kunt čtvrtý, výkonem 662 cm zůstal jen sedm centimetrů za medailí.

Dorostenec Tomáš Zajíc na hladké čtyřstovce postoupil bez větších problémů do finále, když zaběhl čas 50,76 s.

„Rozběh sice nevyhrál, skončil druhý, ale jen proto, že si posledních padesát metrů hlídal postupovou pozici. Šetřil síly na finále,“ reagoval kouč Ivan Ressler. A nemluvil do větru. Jeho svěřenec totiž finále zvládl bravurně, když v cílové rovince přeřadil rychlostní stupeň a všem soupeřům ukázal záda. „Cílem proběhl v čase 49,75 sekund a hned se stal obětí reportérů streamového přenosu,“ usmíval se Ressler.

Vytoužené medaile se dočkala i juniorská koulařka Blanka Tomášková, která brala stříbro za výkon 12,88 cm. Medailovou sbírku výpravy z Uherského Hradiště uzavřela juniorka Karolína Klišíková, která se před zraky rodičů v soutěži kladivářek pořádně vytáhla a hodem dlouhým 48,67 m si zajistila bronz.

Zrcadlo dalších výsledků, juniorky - 1500 m: 7. Simona Vydržalová 4:58,69 min., 800 m: 10. Simona Vydržalová 2:22,57 min., disk: 4. Blanka Tomášková 42,50 m, 12. Karolína Klišíková 30,21 m, oštěp:

8. Tereza Řezníčková 38,79 m, junioři - 400 m př.: 7. Nikolay Romanchenkov 56,10 s.

Autor: Petr ČECH

Vaše názory

Děvčata brala stříbro

Uherské Hradiště

Děvčata brala stříbro

Desítka dívek ze Základní školy Sportovní v Uherském Hradišti dokázala vybojovat v jubilejním 50. ročníku atletické týmové...

1. 7. 2018
V 1. lize se neztrácejí

Uherské Hradiště

V 1. lize se neztrácejí

Letos startují muži i ženy historicky poprvé ve stejné soutěži I. atletické ligy dospělých. Že se atletice...

29. 6. 2018
Stromšík trhal rekordy

Uherské Hradiště

Stromšík trhal rekordy

Odchovanec Slovácké Slavie Zdeněk Stromšík, který aktuálně obléká dres Vítkovic, zaběhl na akademických hrách v Brně nejrychlejší...

25. 6. 2018
Štafetový pohár pro sportovku

Uherské Hradiště

Štafetový pohár pro sportovku

Atleti ZŠ Sportovní Uherské Hradiště vyhráli republikové finále 5. ročníku Štafetového poháru v Kolíně, do kterého se...

19. 6. 2018
TOPlist