FacebookYoutubeInstagram

Přivezla kompletní medailovou sbírku

Uherské Hradiště Atletika 18. 7. 2019
Přivezla kompletní medailovou sbírku
Foto: sal

Atletka Blanka Tomášková ze Slovácké Slavie Uherské Hradiště potvrdila parádní fazonu z republikového šampionátu dorostu a juniorů i na mezistátním utkání Česko - Maďarsko - Slovensko - Slovinsko. Z Györu si totiž přivezla kompletní medailovou sbírku!

Devatenáctiletá svěřenka kouče Jana Horáka předvedla nejpodařenější představení v koulařském kruhu, když posledním šestým pokusem poslala kouli do vzdálenosti 14,39 metru, čímž si opět posunula kariérní maximum. Vítězství však měla v kapse už po prvním pokusu, kdy hodila jen o dva centimetry méně.

„Blanka přesto nesplnila limit atletického svazu, zaručující start na evropském šampionátu U20 ve švédském Boras, pouze Entry limit vypsaný pořadatelem, což ji ale na konečnou nominaci nestačilo,“ glosoval počínání talentované vrhačky Pavel Kunt, předseda atletického klubu.

Stříbrnou medaili vybojovala Tomášková v disku. Ještě do pátého pokusu přitom byla poslední, když třikrát přešlápla.

Jenže pak se vybičovala k novému osobnímu maximu, výkon 46,58 metru nestačil jen na vítěznou Slovinku Urankar, která hodila o 55 centimetrů dál.

Medailovou sbírku dvojnásobná juniorská mistryně republiky zkompletovala v kladivu, ve kterém se blýskla výkonem 54,13 metru.

Do mezistátního utkání zasáhli i další dva borci Slovácké Slavie. Jakub Kunt bojoval o body v trojskoku a dálce a Tomáš Zajíc v běhu na 400 m překážek. Kunt dosáhl lepšího výsledku v trojskoku, ve kterém skončil pátý (13,85 m). V dálce skočil 660 cm, což mu stačilo na šesté místo. Zajíc oslabený horečkou doběhl v čase 54,90 s. sedmý. 

Autor: ceh

Vaše názory

Medailové žně v režii Tomáškové

Uherské Hradiště

Medailové žně v režii Tomáškové

Klobouk dolů! Atleti Slovácké Slavie Uherské Hradiště vybojovali na víkendovém mistrovství republiky dorostu a juniorů v Olomouci...

5. 7. 2019
Zlatá Blanka Tomášková

Uherské Hradiště

Zlatá Blanka Tomášková

Klobouk dolů! Blanka Tomášková ze Slovácké Slavie Uherské Hradiště vybojovala na mistrovství republiky do 22 let v...

25. 6. 2019
Memoriál Tichavského: Žně Slovácké

Uherské Hradiště

Memoriál Tichavského: Žně Slovácké

Sedmatřicet medailových umístění (18-10-9) vybojovali na premiérovém Memoriálu Květoslava Tichavského atleti pořádající Slovácké Slavie Uherské Hradiště. Největší...

7. 6. 2019
Moravský titul Mitanové s Nagyovou

Uherské Hradiště

Moravský titul Mitanové s Nagyovou

Deset medailí a dvanáct osobních rekordů, to je úctyhodná bilance atletické výpravy Slovácké Slavie Uherské Hradiště na...

4. 6. 2019
TOPlist