FacebookYoutubeInstagram

Učeň dohnal mistra, Jakub Kunt vybojoval zlatou a dvě stříbrné!

Uherské Hradiště Atletika 8. 3. 2018
Učeň dohnal mistra, Jakub Kunt vybojoval zlatou a dvě stříbrné!

Šestnáctiletý talent z Uherského Hradiště byl ozdobou atletického šampionátu

Atlet Jakub Kunt ze Slovácké Slavie Uherské Hradiště se stal jednou z hvězd halového mistrovství republiky dorostenců a juniorů v Ostravě, když si domů odvážel hned tři medaile! Titul šampiona vybojoval v trojskoku a stříbrný double přidal v dálce a výšce. O chlup utekl cenný kov Blance Tomáškové a Jakubu Majerčákovi.

Na sever Moravy odcestovala osmičlenná výprava, která zasáhla do deseti disciplín. Dorostenec Kunt proměnil každý start v medaili. První vybojoval v dálce, kde se blýskl osobním rekordem 675 centimetrů.

„Kuba až do třetího pokusu vedl, ale pak jej o pouhé tři centimetry přeskočil favorizovaný Samuel Lawson z Olomouce,“ uvedl kouč Jiří Brázdil. Druhé stříbro vybojoval šestnáctiletý talent ve výškařském sektoru. Když zdolal základní výšku 183 cm a následně i laťku o pět centimetrů výš, zajistil si místo na „bedně“.

„Jelikož na sto devadesáti centimetrech odpadl olomoucký Pospíšil, rozdal si to o vítězství se Štefelou z Plzně. Kluci se přeskakovali a taktizovali vynecháním pokusů na 196, 199 a 201 centimetrů, ale Kuba bohužel dvě stě jedna neskočil, a tak bral další stříbro,“ vylíčil drama Brázdil. Zlaté radosti se Kunt dočkal v trojskoku, kde se ujal vedení hned prvním pokusem a už před sebe nikoho nepustil.

„Každým ze svých tří nejlepších pokusů by bral zlato! Nejdelší pokus 14,08 metru je nejlepším letošním dorosteneckým výkonem,“ prohlásil pyšně Brázdil, v minulosti rovněž dorostenecký mistr republiky, který si tak konečně vychoval nástupce.

Blízko k bronzu měla koulařka Blanka Tomášková, která se blýskla výkonem 12,32 metru, což jí v nabité konkurenci vyneslo čtvrté místo.

Od bronzu ji dělilo třináct centimetrů.Nepopulární „brambory“ vykopal i junior Jakub Majerčák, která po vítězství v rozběhu na 400 metrů (49,37 s.) doběhl těsně za vedoucí trojicí, když si vylepšil osobní rekord na 49,12 s. „Věřím, že Kuba ještě neřekl poslední slovo a v létě to nejlepší trojce vrátí,“ uvedl spokojený kouč Ivan Ressler. Tomáš Zajíc skončil pátý (51,11 s.). „Ještě sto metrů před koncem to vypadalo na boj o medaile, ale prodělaná chřipka Tomovi vzala sílu na finiš,“ litoval trošku Ressler.

Zbylé výsledky, junioři - štafeta 4 x 200 m: 6. Běhávka, Romanchenkov, Zajíc, Majerčák 1:32,40 min, 60 m př.: 11. Romanchenkov 8,56 s., dorostenky - 60 m: 10. Adriana Fornůsková 8,01 s., 800 m: 14. Simona Vydržalová 2:24,71 min. 

Autor: ceh

Vaše názory

Bravo! Čtyři tituly, devět medailí

Uherské Hradiště

Bravo! Čtyři tituly, devět medailí

Atleti Slovácké Slavie Uherské Hradiště zazářili na halovém mistrovství Moravy a Slezska v Ostravě, které je tradičně...

12. 2. 2018
Gymnazisté do finále

Uherské Hradiště

Gymnazisté do finále

Atleti a atletky Gymnázia Uh. Hradiště postoupili do celostátního kola Středoškolského atletického poháru, jehož pořadatelem je tradičně...

23. 10. 2017
Keňané nepřijeli, Maděrič byl třetí

Uherské Hradiště

Keňané nepřijeli, Maděrič byl třetí

Jubilejní 60. ročník Slováckého běhu, odkaz Emila Zátopka, ulicemi Uherského Hradiště se stal kořistí Lukáše Kučery z...

19. 10. 2017
Pohár starosty pro ZŠ Sportovní

Uherské Hradiště

Pohár starosty pro ZŠ Sportovní

Už 16. ročník atletického čtyřboje žactva o Pohár starosty města Uherské Hradiště vyhrála domácí ZŠ Sportovní, která...

16. 10. 2017
TOPlist