FacebookYoutubeInstagram

V 1. lize se neztrácejí

Uherské Hradiště Atletika 29. 6. 2018
V 1. lize se neztrácejí
Inzerce

Letos startují muži i ženy historicky poprvé ve stejné soutěži I. atletické ligy dospělých. Že se atletice na Slovácku daří, dokázali atleti už v prvním kole v Opavě a následně v druhém kole v Třinci. Atletky jsou po dvou kolech na průběžném šestém místě, muži zatím obsadili sedmou příčku.

„Mezi nejvíce bodující závodníky patří u žen vrhačka Blanka Tomášková, která vyhrává v kouli, kladivu a disku a po zásluze je oporou družstva. Druhá nejúspěšnější je skokanka Šárka Polášková, která na sobě letos velice zapracovala a v Třinci obsadila v osobním rekordu 11,53 m druhé místo v trojskoku a přidala čtvrté místo ve skoku vysokém. Dařilo se také Tereze Řezníčkové, která si rovněž vylepšila osobní maximum v hodu oštěpem na 39,49 m a skončila druhá. K tomu přidala ještě sedmé místo v kladivu a deváté v kouli,“ uvedl trenér Robert Sklenář.

Vytrvalkyně Simona Vydržalová přidala jedenáct bodů, kladivářka Karolína Klišíková pak devět. V soutěži dospělých se neztratila ani žákyně Karolína Mitanová, která si v osobním rekordu 59,63 s v běhu na 400 m doběhla pro páté místo.

Další výsledky: trojskok - Tereza Brázdilová 7. místo (11,02 m), dálka - Barbora Jelínková 9. místo (5,25 m), Jessica Ondrigová 10. místo (5,23 m).

U mužů patří k nejlepším závodníkům Jakub Majerčák. „Ten zvítězil v běhu na 400 m v osobním rekordu 48,93 s a byl stříbrný na dvoustovce, kde si také vylepšil osobák na 22,20 s. Ve skokanských disciplínách, dálka, trojskok, výška, se na medailových příčkách umísťuje Jakub Kunt, který na druhém kole chyběl z důvodu reprezentačních povinností. Mezi ty nejlepší patří i naši hostující závodníci,“ doplnil SKlenář.

V hodu oštěpem dvakrát po sobě zvítězil Dominik Sokola, posledně za velmi slušný výkon 64,58 m. Chodeckou část soutěže na 10 km ovládly slovenské posily Lubomír Kubiš časem 45,52 min. a druhý Zdeno Medera. Kvalitní jsou díky rychlým mladým sprinterům obě štafety na 4 x 100 i 400 m, které byly shodně druhé.

Na bodovaných místech se umístil Šiko v běhu na 800 m, Břůstek v kouli a disku, Šimeček v kladivu, Romanchenkov na 400 m přek., Janíček na 3 000 m přek. a Hadaš v kouli. Krásné osmé místo ve skvělém osobním rekordu 4:20,86 min. získal žák Tomáš Habarta v běhu na 1 500 m!

Třetí kolo I. ligy mužů a žen se uskuteční v sobotu 30. června na domácím stadionu v Uherském Hradišti, kde se budou chtít atleti Slovácké Slavie předvést v tom nejlepším světle. „Zveme všechny fanoušky atletiky, aby přišli družstva v tomto úsilí podpořit,“ uzavírá Robert Sklenář.

Autor: sal

Vaše názory

Stromšík trhal rekordy

Uherské Hradiště

Stromšík trhal rekordy

Odchovanec Slovácké Slavie Zdeněk Stromšík, který aktuálně obléká dres Vítkovic, zaběhl na akademických hrách v Brně nejrychlejší...

25. 6. 2018
Štafetový pohár pro sportovku

Uherské Hradiště

Štafetový pohár pro sportovku

Atleti ZŠ Sportovní Uherské Hradiště vyhráli republikové finále 5. ročníku Štafetového poháru v Kolíně, do kterého se...

19. 6. 2018
Stromšík pojede na ME

Uherské Hradiště

Stromšík pojede na ME

Fantastického výsledku dosáhl na Memo­­riálu Liese Prokopa v rakouském St. Pöltenu sprinter Zdeněk Stromšík, odchovanec Slovácké Slavie...

4. 6. 2018
Tomášková přepisovala tabulky

Uherské Hradiště

Tomášková přepisovala tabulky

Atleti Slovácké Slavie Uherské Hradiště vyrazili do prvoligových bojů v Opavě, kde byla nejvíce vidět koulařka Blanka...

1. 6. 2018
TOPlist