FacebookYoutubeInstagram

Zlatá radost běžkyně Mitanové a dálkaře Buráně

Uherské Hradiště Atletika 3. 10. 2018
Zlatá radost běžkyně Mitanové a dálkaře Buráně

Atleti Slovácké Slavie Uherské Hradiště patřili k ozdobám republikového žákovského šampionátu v Jablonci nad Nisou. Domů si přivezli čtyři medaile, včetně dvou mistrovských titulů, kterými se pyšní běžkyně Karolína Mitanová a dálkař Ondřej Buráň.

„Je to super výsledek! Ve dvě medaile jsme doufali, ale dvě jsou tak nějak navíc,“ usmívá se Ivan Ressler, trenér zlaté Mitanové, která strčila soupeřky do kapsy v běhu na 300 metrů. „Kája je obrovský talent, neustále se zlepšuje. Suverénně prošla rozběhem a pošetřila síly na finále, ve kterém o setinu sekundy porazila ještě mladší žačku Jakusidisovou z Blanska,“ rozplýval se Ressler, jehož svěřenka v chladném počasí doběhla v osobním rekordu 40,87 sekundy.

Buráň je rovněž nesporný talent, ale cestu k atletice teprve hledá. „Na Středoškolských hrách jsme zkoušeli protáhnout rozběh a cinklo zlato, tak snad se dálka Ondrovi zaryje pod kůži,“ přeje si Ressler. Patnáctiletý závodník vyhrál skokem dlouhým 6,47 metru.

Stříbrnou medaili vybojoval Tomáš Habarta, který jako jediný stačil v závěrečném okruhu běhu na 1 500 metrů ostrému tempu Hlavačky z Frýdku-Místku. Čas 4:16.64 je na úrovni osobáku. „Začátek byl o něco pomalejší, ale konec zase o to rychlejší. Škoda, že na mezistátním zápase se běží kilometr a nominují se jen vítězové na 800 a 1 500 metrů,“ litoval trošku kouč Ressler. Čtvrtý cenný kov si na krk pověsila Natálie Nagyová, která v kladivářském sektoru několikrát překonala osobní rekord, aby si nakonec posledním pokusem vybojovala výkonem 42,40 metru bronz.

Osobní maximum překonal i sprinter Tomáš Droppa na 60 i 150 metrů, když zaběhl čas 7,50 s. a 17,63 s. Na finále to přesto nestačilo.

Jeho atmosféru si naopak na 800 metrů užil Petr Bachan, který byl osmý v čase 2:07,83 minuty. Stejného umístění dosáhl kladivář Radim Eliáš.

Autor: ceh, jh

Vaše názory

Dvojnásobná vicemistryně světa!

Uherské Hradiště

Dvojnásobná vicemistryně světa!

Životní závod má za sebou Lenka Brázdilová, atletka Slovácké Slavie Uherské Hradiště. Šestatřicetiletá dálkařka vybojovala na mistrovství...

26. 9. 2018
Vítězství si vychutnala jen Tomášková

Uherské Hradiště

Vítězství si vychutnala jen Tomášková

Deset medailových umístění (2-6-2), tři osobní a jeden oddílový rekord. Tak se prezentovali na třetím kole soutěže...

18. 9. 2018
Atletický stadion už nese jméno legendární Dany Zátopkové!

Uherské Hradiště

Atletický stadion už nese jméno legendární Dany Zátopkové!

Atletický stadion v Uherském Hradišti se po šestnácti letech života dočkal pojmenování po legendární olympijské vítězce Daně...

30. 8. 2018
Start už v sobotu!

Uherské Hradiště

Start už v sobotu!

Atletický svátek čeká Uherské Hradiště! Městský stadion se totiž poslední srpnový víkend stane dějištěm mistrovství republiky družstev,...

23. 8. 2018
TOPlist