FacebookYoutubeInstagram

Zlato, stříbro a čas roku!

Uherské Hradiště Atletika 7. 3. 2019
Zlato, stříbro a čas roku!

Atletka Karolína Mitanová (na snímku vpravo) ze Slovácké Slavie Uherské Hradiště se zařadila mezi největší hvězdy víkendového mistrovství republiky žáků a žákyň v Ostravě. Ve sprintu na 60 metrů totiž nejdříve v sobotu vybojovala stříbro a včera na 150 metrů si nejlepším halovým výkonem roku doběhla pro titul šampionky!

„Je to super, s titulem jsem vůbec nepočítala. Ale těší mě o to víc, že jsem se posunula do čela letošních průběžných tabulek. Strach jsem ze žádné soupeřky neměla, jen respekt,“ svěřila se bezprostředně po zlatém běhu Mitanová, která tak oba starty proměnila v medaili.

První slavila na šedesátce, ve které doběhla do cíle druhá v čase 7,88 s., když za svým halovým maximem z Bratislavy zaostala dvě setiny. Zlatou žízeň uhasila v běhu na 150 metrů. Už v rozběhu si časem 18,77 s. vylepšila osobní rekord a pasovala se na jednu z favoritek na titul. Žádná se soupeřek totiž neběžela rychleji. „Kája ve finále ukázala, že má formu jako hrom. Druhou Křížovou z pražské Sparty porazila o dvě desetiny, když se blýskla časem 18,62 sekundy, což je nejlepší výkon roku! Obdivuhodné,“ smekl Pavel Kunt, předseda atletického klubu z Uherského Hradiště.

Dvě disciplíny absolvoval také Ladislav Jakub Janča. Lepšího výsledku dosáhl v dálkařském sektoru, ve kterém výkonem 5,80 metru skončil devátý, když jej od postupu do finálové osmičky dělily jen dva centimetry. Ve výšce si sice vylepšil osobní maximum na 1,73 metru, nicméně v nabité konkurenci to stačilo jen na dvanáctou příčku. Třetí z uherskohradišťské výpravy Šimon Pekař bojoval v běhu na 60 m překážek, ale časem 9,07 s. finálové brány neodemknul.

Dvě želízka Slovácké Slavie v Ostravě nakonec nestartovala. Koulařka Natálie Nagyová přijela z hor s rukou v sádře a dálkařka Jana Polášková utrpěla v posledním závodě zranění, které si vyžádalo ortézu. 

Autor: ceh
Inzerce

Vaše názory

Zlato Kunta a Tomáškové

Slovácko

Zlato Kunta a Tomáškové

Se sbírkou čtyř medailí se vrátila výprava atletů Slovácké Slavie Uherské Hradiště z mistrovství republiky juniorů a...

27. 2. 2019
Mistři Moravy!

Uherské Hradiště

Mistři Moravy!

Bravo! Atleti Slovácké Slavie Uherské Hradiště byli nepřehlédnutelní na mistrovství Moravy a Slezska v Ostravě, odkud si...

15. 2. 2019
Sedm medailí, pro zlatou si dolétla Polášková

Uherské Hradiště

Sedm medailí, pro zlatou si dolétla Polášková

Se sbírkou sedmi cenných kovů se vrátili ze žákovského Mistrovství Moravy a Slezska v Ostravě-Vítkovicích atleti Slovácké...

8. 2. 2019
U Dunaje sbírali medaile i rekordy

Uherské Hradiště

U Dunaje sbírali medaile i rekordy

Atleti Slovácké Slavie Uherské Hradiště zazářili na tradičním mítinku Olympijských nadějí v Bratislavě, kde jejich nejhorším umístěním...

8. 2. 2019
TOPlist